TOKİ indirim kampanyası 2019 bugün başladı!

TOKİ indirim kampanyası bugün başladı. TOKİ 2019 indirim kampanyası bugünden itibaren başlıyor... Peki TOKİ indirim oranı yüzde kaç? TOKİ indirim günleri ne zaman sona erecek? TOKİ indirim kampanyası 2019 detayları haberde...

TOKİ’nin indirim kampanyası bugün (23 Eylül) başladı. Peki TOKİ indirim kampanyası hangi tarihe kadar sürecek? TOKİ borç kapama kampanyasında indirim oranı ne kadar? TOKİ bu yıl ne kadar indirim yapacak? TOKİ borcu peşin ödemede ne kadar indirim yapıyor? TOKİ borç kapama kampanyasında hangi bankalardan yararlanılabilecek? İşte TOKİ indirim kampanyası 2019 detayları…

TOKİ indirim kampanyası 2019 başladı, ne zamana kadar sürecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına bu yıl ikincisi düzenlenecek. Başvurular 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde yapılabilecek.

TOKİ indirim kampanyası 2019 indirim oranı ne kadar?

Bu yıl ikincisinin düzenlendiği kampanyada peşin ödemelerde yüzde 22 oranında indirim yapılacak.

Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

TOKİ indirim kampanyası 2019 başvuru şartları neler?

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

TOKİ indirim kampanyası 2019 banka koşulları

TOKİ iletişim

Web: toki.gov.tr

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin