Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosu ne zaman bitecek?

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosu ne zaman açılacak? Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosu ne zaman bitirilecek? Ümraniye-Göztepe metrosu ne zaman bitiyor? Ümraniye-Göztepe metrosu ne zaman açılıyor? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye-Göztepe metro hattı için ne dedi? İşte Ümraniye-Göztepe metro hattı son durum bilgileri...

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosu ne zaman bitiyor? Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı ne zaman bitiyor? Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı ne zaman bitiriliyor? Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosu ne zaman açılacak? Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosu ne zaman bitecek? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattının bitiş ve açılış tarihini açıkladı… Detaylar şöyle…

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattında son durum nedir?

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosu şantiyelerini ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı çalışmalarının 2017’de durdurulup, Eylül 2019’da yeniden başlandığını söyledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosunun 25 metre derinliğindeki Ataşehir İstasyonu şantiyesine indi. İmamoğlu, hatla ilgili şu son durum bilgilerini açıkladı:

“Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosu, 2017’den itibaren durmuş projeydi. Ataşehir’den başlayan, Göztepe’nin yoğunluğunu aldığı, aynı zamanda Ümraniye ile buluşan bir hat. Günde 400 bin kapasiteli bir hat olması bekleniyor. Dolayısıyla bu hattın yürümesi gerekiyordu. Arkadaşlarımız bu şantiye ile ilgili kredi girişimlerini yaptılar. 2017’den 2019’a kadar durum bu. Şantiyeyi, o dönemde, 175 milyon Euro’luk bir finansman sağlayarak harekete geçirdik. Eylül 2019 dan bu yana yoğun bir çalışma yürütülüyor. 2 tane TBM çalışıyor. Buradaki TBM’nin performansı, 1 kilometre mesafeye ulaştı. 2 TBM daha devreye girecek Mayıs ve Haziran ayında. Hızlı hareket edeceğiz. 11 duraklı, yaklaşık 16 kilometre mesafeye ulaşan bir metro hattını devreye alacağız.”

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosu ne zaman açılacak?

Ümraniye-Göztepe metro hattı planlanan açılış tarihi haberde…

İBB Başkanı İmamoğlu, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattının açılış tarihi ile ilgili olarak da şu bilgiyi verdi:

“2021’in sonuna doğru TBM’lerin işi bitmiş olacak. Diğer i̇nşaat çalışmaları elbette devam edecek. Niyetimiz, 2022’nin ortalarında bu hattı devreye almak. Umarım 2022 yılında, Göztepe Parkı’ndan başlayarak Ümraniye’de sona eren bu yoğun hat üzerinde hizmet veren, çok değerli bir metromuzu, İstanbullulara hediye etmiş olacağız.”

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı durakları hangileri?

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı istasyon / durakları şöyle:

M12 Göztepe-Ümraniye Metro Hattı

M12 Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro istasyonları şöyle…

– Göztepe 60.Yıl Parkı

– Göztepe

– Sahrayı Cedid

– Yeni Sahra

– Ataşehir

– Finans Merkezi

– Soyak Yenişehir

– Atakent

– Çarşı

– Hastane

– Kazım Karabekir

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin