Zeytinburnu Seyitnizam kentsel dönüşüme girdi

Zeytinburnu Seyitnizam kentsel dönüşüm kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte detaylar…

Zeytinburnu Seyitnizam Mahallesi kentsel dönüşüme girdi. Bakanlar Kurulu’nun 2017/10697 sayılı ‘İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Seyitnizam Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar’ı bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlar Kurulu Üyeleri’nin imzalarıyla yayımlanan karar ile İstanbul’un Zeytinburnu İlçesi’ndeki Seyitnizam Mahallesi’nde 22 bin 627,78 metrekarelik alan riskli alan ilan edilerek bölge için kentsel dönüşüm süreci başladı. İşte o karar ve riskli alan ilan edilen bölgenin sınır koordinatları ile krokisi…

Seyitnizam Mahallesi riskli alan kararı

Karar Sayısı: 2017/10697

İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Seyitnizam Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 6/7/2017 tarihli ve 8717 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un ek 1’inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 17/7/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Seyitnizam Mahallesi nerede?

Seyitnizam Mahallesi’nin konumu harita üzerinde şöyle;

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin