11 Enerji Nakil Hattı için acele kamulaştırma

11 Enerji Nakil Hattı (ENH) için TEDAŞ tarafından uygulanacak acele kamulaştırma kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte acele kamulaştırılacak o bölgeler...

11 Enerji Nakil Hattı (ENH) için TEDAŞ tarafından acele kamulaştırma uygulanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı 2384 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, bugün (09 Nisan 2020, Perşembe) tarihli ve 31094 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhları Gösterilen Enerji Nakil Hatlarının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar‘da şöyle denildi:

“Ekli liste ile haritalarda kamulaştırma bilgileri ve güzergahları gösterilen enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla söz konusu güzergahlara isabet eden taşınmazlarda pilon yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu’nun 27’inci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

Hangi enerji nakil hatları için acele kamulaştırma uygulanacak?

İşte acele kamulaştırma uygulanacak enerji nakil hatları:

Enerji Nakil Hatları için acele kamulaştırma kararının ekleri için aşağıdaki linke tıklayın…
ENH KAMULAŞTIRMASININ DETAYLARI EKTE! KARAR VE EKLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

imarpanosu.com