Tayakadın’da RES kamulaştırması

Tayakadın'da Rüzgar Enerji Santrali yapımı için acele kamulaştırma yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Cumhurbaşkanı kararı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İstanbul'un Çatalca İlçesi'ne bağlı Binkılıç Mahallesi'nde acele kamulaştırma uygulanacak parseller şöyle...

Tayakadın’da rüzgar enerji santrali kurulacak… Tayakadın RES projesi için dört parsel araziye acele kamulaştırma uygulanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı 2383 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre İstanbul’un Çatalca İlçesi’ne bağlı Binkılıç Mahallesi’nde o parseller, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

Tayakadın Rüzgâr Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla, İstanbul İlinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2383) bugün (09 Nisan 2020, Perşembe) tarih ve 31094 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tayakadın RES projesi için hangi parseller kamulaştırılacak?

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un karardan derlediği bilgiye göre; İstanbul Çatalca’daki Binkılıç Mahallesi‘nde 2845, 2846, 2854, 2855 no’lu parseller acele kamulaştırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tayakadın RES kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararda şöyle denildi:

“Tayakadın Rüzgar Enerji Santralinin yapımı amacıyla, İstanbul İlinde yer alan ve ekli listede bulundukları yer ile parsel numaraları belirtilen taşınmazların, tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu’nun 27’inci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

İşte o karar;

Tayakadın RES projesi için yapılacak acele kamulaştırma kararı…

imarpanosu.com