2023 TOKİ indirim kampanyası başladı!

2023 TOKİ indirim kampanyası bugün başladı. Peki TOKİ indirim kampanyası 2023 sürecinden kimler yararlanabilecek, kimler faydalanamayacak? 2023 TOKİ indirim kampanyasında hangi bankadan yüzde kaç oranlar kredi kullanılabilecek? Detaylar haberde...

2023 TOKİ indirim kampanyası başladı… Bugün başlayan TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zamana kadar sürecek? 2023 TOKİ indirim kampanyasından kimler faydalanabilir? 2023 TOKİ indirim kampanyasından kimler yararlanamayacak? 2023 TOKİ indirim kampanyası için hangi bankalardan kredi çekilebilir? TOKİ indirim kredisi hangi bankada? TOKİ konut indirim kampanyası şartları neler? TOKİ iş yeri indirim kampanyası şartları neler? TOKİ arsa indirim kampanyası şartları neler? İşte bugün başlayan 2023 TOKİ indirim kampanyası detayları…

2023 TOKİ indirim kampanyası bugün başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut /iş yeri ve arsa alıcıları için her yıl yapılan indirim kampanyası 2023 yılı için bugün (24 Nisan, Pazartesi) başladı. TOKİ’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“İndirim kampanyamızdan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 18 Mayıs, arsa alıcıları 12 Mayıs 2023 tarihine kadar işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Borcunun tamamını erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut / iş yeri alıcılarına yüzde 25, arsa alıcılarına yüzde 12.5 indirim uygulanacak.

Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut / iş yeri ve arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacaktır.”

Konut ve işyerlerinde esnek ödeme

2023 TOKİ indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanabilecek.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 24 Nisan – 18 Mayıs 2023 tarihleri arasından ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

Alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekmektedir. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmamalıdır.

2023 TOKİ indirim kampanyası yararlanma şartları

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekmektedir. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmamalıdır.

Kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabiliyor. Ayrıca TOKİ’ye ödenmesi gereken taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler. Kampanya tarihinden sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacaktır.

2023 TOKİ indirim kampanyası ile arsa alıcılarına yüzde 12.5 indirim

Vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden arsa satışları için de yüzde indirim yapılacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 24 Nisan – 12 Mayıs 2023 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen arsa alıcıları için yüzde 12,5 oranında indirim yapılacak.

Arsa indirim kampanyasından, geri ödeme taksitleri 2022 yılı Haziran ayının 30’uncu gününe kadar başlamış olan arsa alıcıları faydalanabilecektir.

Arsa alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 24 Nisan – 12 Mayıs 2023 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri TC Ziraat Bankasından öğrenebilecek ve borçlarını kapatabileceklerdir.

Alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekmektedir. Ayrıca geriye dönük taksit borcu bulunmamalıdır. Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacaktır.

TOKİ 100 bin konut kampanyasında İstanbul Tuzla açıklaması yaptı!

2023 TOKİ indirim kampanyası için hangi bankada kredi yüzde kaç?

2023 TOKİ indirim kampanyası için banka ve kredi oranları tabloda…

toki.gov.tr