Arıkan Yapı Londra’dan dört ödülle döndü

Büyükçekmece Göl Vadisi’nde hayata geçirdiği Toskana Orizzonte projesi ile tek katlı villa yaşamının temsilcisi Arıkan Yapı Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden European Property Awards’tan dört ödülle döndü.

Londra’da European Property Awards adıyla bu yıl 22.si düzenlenen ve Gayrimenkul Oskarları olarak bilinen yarışmada, Arıkan Yapı iki farklı kategoriden toplamda dört ödülün sahibi oldu. Tamamı tek katlı tam müstakil 187 villadan oluşan Toskana Orizzonte projesi Gayrimenkul Geliştirme kategorisinden üç farklı ödülün sahibi olurken Emirgan Villa projesi ise İç Tasarım kategorisinden ödülün sahibi oldu.

Yatay mimari kazandı

Dünyanın önde gelen inşaat ve gayrimenkul firmalarının yer aldığı bu önemli platformdan ödülle dönmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan, “Toskana Orizzonte projemizin en önemli özelliği tek katlı villalardan meydana gelmesi. İnsan fizyolojisine en uygun yaşam modeli yatay yaşamdır. Biz Toskana Orizzonte projemizde gerçek müstakil yaşam modelini kurgulamış bulunuyoruz. Alışılagelmiş çok katlı ve bitişik nizam mekanlar yerine, tek katlı, tam müstakil ve optimum büyüklüklere sahip içinde merdiven olmayan bir hayat tasarladık. 2013 yılında Park Village projemizde olduğu gibi bu ödülleri de projelerimize güvenerek bize yaşam yatırımı yapan aileler adına alıyoruz” dedi.

Avrupa’dan sonra sıra Dünya Gayrimenkul Ödülleri’nde

Arıkan Yapı Avrupa kıtası için düzenlenen yarışmanın ikinci aşaması olan Dünya Gayrimenkul Ödülleri için, kendi kategorilerinde Afrika, Amerika, Arap ve Asya Pasifik’teki ödüllü projelerle yarışacak.