ATA GYO, Çanakkale projesinden 65.7 milyon TL kazandı

ATA GYO, Çanakkale projesinden KDV dahil 65 milyon 772 bin TL gelir elde ederek önemli bir finansal başarıya imza attığını duyurdu. ATA GYO Genel Müdürü Bedri Kurdoğlu'nun açıklamasıyla detaylar şöyle...

ATA GYO’nın 2018 yılında portföyüne eklediği Çanakkale Projesi’nin değeri, 2018 yıl sonunda 6.4 Milyon TL olarak kaydedilmişti. Ancak 2023 yılının altıncı ayında yapılan son değerleme raporu, projenin mevcut durum değerini (KDV hariç) 41.5 Milyon TL olarak belirledi.

“Yeni yatırım fırsatlarını değerlendireceğiz”

Gerçekleşen satış işlemi ve şirketin performansını değerlendiren ATA GYO Genel Müdürü Bedri Kurdoğlu şunları söyledi:

“ATA GYO olarak, Çanakkale Projesi’nden elde ettiğimiz 65.7 Milyon TL gelirden dolayı son derece memnunuz. Düşük borç yükümlülükleri ile operasyonlarımızı sürdürürken nakit varlıklarımızın seviyesini arttırdık. Satış işlemimiz, şirketimizin gelecekteki büyüme stratejisinin güçlü bir temelini oluşturuyor. Satıştan elde edilen gelirler ile mali yükümlülüklerimizi yerine getirirken, yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz.

Değerlendirmelerine devam eden Kurdoğlu: ‘’Şirketimize ve yatırımcılarımıza değer yaratmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürüyor. Bu önemli gelişme, ATA GYO’nun güçlü finansal performansını ve yatırımcılarına değer sağlama konusundaki kararlılığını bir kez daha vurguluyor”.

Çanakkale projesi

ATA GYO, Çanakkale projesini internet sitesinde şu cümlelerle anlatıyor:

Çanakkale İskele Meydanı’ında bulunan gayrimenkulümüz Mayıs 2018’de portföye katılmıştır. Zemin + 5 kattan oluşan gayrimenkulümüz Burger King yapılmak üzere yeniden inşa edilmiştir. Gayrimenkulümüz Çanakkale Boğazı’na sıfır konumda yer almakta olup, manzarası ile de dikkat çekmektedir. 24.11.2023 tarihinde REKLAM ÜSSÜ REKLAM AJANSI PRODÜKSİYON DAN.ORG.SAN.VE DIŞ.TİC.A.Ş. firmasına satılmıştır.

Adres: Kemalpaşa Mah. Kayserili Ahmet Paşa Cad. No: 7-9 Merkez/Çanakkale
Ada: 175
Parsel: 3
Toplam İnşaat Alanı: 814 m2
Toplam Alan (Arsa): 122,88 m2

ATA GYO

ATA GYO, 20 Mart 1997 tarihinde menkul kıymet yatırım ortaklığı statüsünde kurulan Ata Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin, 11 Ekim 2012 tarihinde anasözleşme tadili suretiyle Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı statüsüne dönüştürülmesi ile kurulmuştur ve bu tarihten itibaren Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak faaliyetine devam etmektedir. Ata GYO, ağırlıklı olarak ticari gayrimenkul kıymetlerine ve hem yüksek kira getirisi hem de gelecekte değer artış kazancı sağlayan projelere odaklanmaktadır. Kira gelirine dayalı gayrimenkul portföyü oluşturulurken perakende odaklı gayrimenkullere öncelik verilmektedir. ATA GYO, Borsa Istanbul’da “ATAGY” kodu ile işlem görmektedir.