ARTAS IMAGE BASIN2023 MASTHEAD BIRHARF

970x250
PlayPlay

ARTAS_IMAGE_BASIN2023_BANNER_BIRHARF_320X100_R2
1 Step 1
Talep Formu
Request Form
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Başakşehir’e tüketim değil üretim AVM’si: İSTMALL

Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin meydanında BİOS Yapı tarafından gerçekleştirilen sanayi dönüşümü ‘Geleceğin Sanayi ve Ticaret Kompleksi’ni ortaya çıkardı: İstmall AVM… Tasarımı Avrupa’dan ödül alan AVM, yeraltındaki 40 bin metrekare sanayi alanı, üstündeki mağazaları, yönetim ofisleri, helikopter pisti bulunan iki kulesiyle dikkat çekiyor… Remzi Aytekin, “Geleceğin kompleksinde yer almak isteyenleri bekliyoruz” dedi

İstanbul’da üretimin kalbi Başakşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Dersan Sanayi Sitesi’nin dönüşümüyle hayata geçirilen Trios 2023 kompleksinin göz bebeği İstmall AVM, yarın (Cumartesi) satış ofisinde düzenlenecek lansman ile yatırıma açılıyor…

250 milyon TL maliyet tutarına sahip AVM projesini hayata geçiren BİOS Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Aytekin, ‘tüketim değil üretim AVM’si’ dediği proje için “Yerin altında, TIR giriş-çıkışlı toplam 40 bin metrekare sanayi alanında üretim yapan yatırımcı, asansörle ürettiği malı satacağı AVM mağazalarına, aynı asansörle yönetim ofislerine ulaşabilecek. Bu bizim en büyük hayalimizdi” dedi.

İstmall lansmanı ne zaman, nerede?

Akıllı sanayi dönemi

İstmall AVM’nin İkitelli Organize Meydanı’nda, belediye binasının tam karşısında, Süleyman Demirel Bulvarı üzerindeki konumuyla yatırımcısına büyük bir avantaj sağladığını belirten Aytekin, “Kentsel dönüşüm kadar sanayi dönüşümü de önemli. Üzerinde üç kat AVM mağazaları bulunan sanayi dönüşümü gerçekleştirdik. 310 bağımsız bölümden oluşan İstmall’da elektrik gücü yönetimine, koku filtreli mekanik odalara sahip tasarıma dikkat ettik. Akıllı ev sistemi sanayiye uygulandı, üretim ve satış alanları akıllı mobilizasyon ve interkom ile donatıldı. Projenin Kanal İstanbul’a, Atatürk ve İstanbul Havalimanı’na yakın konumu çok özel” diye konuştu.

İstmall AVM nasıl bir proje? FOTOGALERİ!

‘Drone taksiye hazırız’

İstmall AVM; üç etapta 90 ila 400 metrekare arası 24 atölye, 700 ila 2500 metrekare arası 30 fabrika sahası, 100 ila 145 metrekare arası 105 mağaza ve 62 ila 305 metrekare arası net büyüklüklere sahip 140 adet home ofis’ten oluşuyor. Haziran 2023’te teslim edilmesi planlanan İstmall AVM’de üretim ve mağaza alanlarının tavan yüksekliği 6 metre, ofis alanlarının 3.80 metre olduğunu belirten Remzi Aytekin, “İki kule üstünde helikopter pisti var ve drone taksi kullanımına şimdiden hazırız” dedi.

Yabancı ilgisi çok

Projede vatandaşlığa uygun satışların başladığını dile getiren Aytekin, lansman öncesinde yüzde 48’i tamamlanan satışların satışların yüzde 10’unu yabancı yatırımcıya yaptıklarını da sözlerine ekledi.

imarpanosu.com tarafından hazırlanan Damga Emlak, bugün Damga Gazetesi’nde böyle yayınlandı…

Bugün (11 Haziran, Cuma) tarihli Damga Gazetesi’nin e-gazete versiyonunu indirmek için buraya tıklayın!

imarpanosu.com

1 Step 1
Talep Formu Request Form
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right