BESA, 2023’ü yenilik ve inovasyon yılı ilan etti

50 yıldan beri sürekli kendini yenileyen, ilklere imza atan yatırımları ile şehirler kuran BESA Holding , Cumhuriyet’in 100. yılında da yeni yaklaşımlar ve daha ileri teknoloji ile yenilikçi yaklaşımlarını çağa uygun, gelişmiş ülkeler seviyesinde sürdürerek yatırımlarına devam ediyor.

BESA Holding, Ankara’nın yeni yüzü olacak “BESA Ankara “ projesi ile oluşturacağı yeni yaşam alanı Başkent’in en önemli bölgelerinden biri olacak.

BESA Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci “ARGE, inovasyon, ülkemizin ihtiyaç duyduğu sektörlere yatırım, istihdamın artmasına katkı sağlamak, turizmde kalite çıtasını artırmak ve çeşitlendirmek, inşaat sektöründe yenilikçi yaklaşımlarla yeni projeler üretmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Gelişmekte olan yeni nesil teknolojilere daha fazla yatırım yaparak dijital dönüşümde lider firma olacağız. Geleceğin Metaverse teknolojisini, girdiğimiz tüm sektörlerdeki çalışmalarımıza uyarlayacağız. Yeşil enerji, yeşil binalar, çevreye duyarlı yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Sürdürülebilir üretim bizim için her zaman önemliydi, daha da önem kazanacak” dedi.

BESA Holding; bugüne dek 6 binden fazla konut üreterek, çok sayıda iş ve alışveriş merkezi projesi ile adından ve kalitesinden söz ettirdi. İnşaat, arazi ve gayrimenkul geliştirme, AVM yapımı ve işletmenin yanı sıra enerji, telekomünikasyon, turizm ve teknoloji sektörlerinde de faaliyet göstermekte olup, geleceğe doğru yeni ve güçlü projelerle ilerlemektedir.

Aynı zamanda Türkiye’de güneş enerji santrallerine (GES) yatırım yapan ilk şirketlerden olan BESA Holding, bu alandaki yatırımlarına da devam ediyor.

Tüm dünyanın alternatif enerji kaynaklarına yöneldiğini, buna karşın güneş zengini Türkiye’de halen istenilen seviyede alternatif enerji üretilemediğini ifade eden Efe Bezci, büyük önem verdikleri enerji yatırımlarını GES’lerle devam ettirmeyi planladıklarını kaydetti.

Tecrübesi, fonksiyonelliği ve kaliteden ödün vermeyen yapısıyla, tüm projelerinde güven ve prestiji vurgulayan BESA Holding, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinde yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

BESA’nın başlıca projeleri

Ankara’ya renk ve hayat katan iş ve avm projelerimiz

BESA Kule İş Merkezi 2015- Ankara
Armada Alışveriş ve İş Merkezi – 2013- Ankara
Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi 2015 – Ankara
Galleria Alışveriş Merkezi 2015 – Ankara

Devam Eden Projeler

The BO Viera

Bodrum Küçükbük lokasyonunda 150 dönümlük eşsiz bir alanda;
234 Adet Rezidans, 76 Adet Villa
1 Adet Otel
1.2 km Sahil Şeridi
5 Adet Farklı Konseptte Lüks Restoran

Kent İncek

Özgün mimarisiyle yaklaşık 54.000 m2 arsa alanında;
Toplam 604 Adet Konut
33.000 m2 Yeşil Alan – Açık ve Kapalı Otopark
Kapalı Yüzme Havuzu – Spor Kompleksi
Çocuk Oyun Alanları – 24 Saat Güvenli

BESA Ankara

• 7.750 Konut
• 1.250 Ofis
• 2 Adet Otel
• Hastane
• Şehrin En Kapsamlı Alışveriş ve Eğlence Merkezi

BESA Kule

“Ankara siluetine modern bir imza…
7590 m² arsada, aynı temel üzerinde inşa edilen 1 kule bloğu ve 1 yatay konumlu plaza olmak üzere 2 bloktan oluşan iş merkezi, özel mimarisiyle iş insanlarına tasarım ve işlevselliği aynı noktada sunuyor.”

GES Yatırımları

Türkiye’de güneş enerji santrallerine (GES) yatırım yapan ilk şirketlerden olan BESA Holding, bu alandaki yatırımlarına devam ediyor.

Ankara’nın Haymana ilçesi Balıkçıhisar bölgesinde bulunan GES santralimiz 4,5 MW kurulu gücü ile 4000 Konutun elektriğini güneşten sağlayabiliyor.

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesindeki 40 MW projemiz ve Konya’daki yatırımlarımız ile Besa Holding olarak GES lere yatırımlarımız devam edecek.