Arkitera Seyahat Bursu finalistleri belli oldu

Arkitera Seyahat Bursu finalistleri açıklandı. İşte liste halinde Arkitera Seyahat Bursu finalistleri...

Arkitera Seyahat Bursu finalistleri belirlendi. İşte alfabetik sırayla liste halinde Arkitera Seyahat Bursu finalistleri…

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017’den bu yana Geberit sponsorluğunda düzenlenen Türkiye’nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu olan “Arkitera Seyahat Bursu”nda finalist isimler belli oldu. Geberit’in 2022 global teması “Güvenin Rahatlığını Yaşa” ana başlığına uygun olarak “Güven İçerisinde Tasarlamak” temasıyla gerçekleştirilen başvurular arasından finale kalan 7 isim, önümüzdeki günlerde sunumlarını jüri üyelerine gerçekleştirecek.

İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit sponsorluğunda 2022 global teması “Güvenin Rahatlığını Yaşa”ya uygun olarak belirlenen “Güven İçerisinde Tasarlamak” etrafında gerçekleştirilen Arkitera Seyahat Bursu’nun finalistleri duyuruldu. Bu yıl 6. kez Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğrencileri ve mezunlarının gelişimine destek vermek amacıyla verilecek olan ve başvuruları 7 Kasım’da sona eren burs için yapılan ön değerlendirme sonucunda 7 isim finalist olmaya hak kazandı.

Arkitera Seyahat Bursu’nda aranan özellikler neler?

Başvuru kapsamında katılımcıların Geberit’in 2022 global teması “Güvenin Rahatlığını Yaşa”ya uygun olarak belirlenen “Güven İçerisinde Tasarlamak” başlığı ile bu kavram üzerinden bir rota oluşturmaları beklendi. Doğaya güven, teknolojiye güven, insana güven, yeteneğe/tecrübeye güven ve kuruma güven gibi bağlamların türetilebileceği tema kapsamında katılımcıların kendi “Güven İçerisinde Tasarlamak” yollarını bulmaları amaçlandı.

2022 Arkitera Seyahat Bursu kazananının seçimi aşamasında şu kriterler göz önünde bulundurulacak:

– 2022 yılı temasına uygunluk,

– Bursiyerin bireysel gelişimine katkı sağlaması,

– Arkitera’nın konuyla ilgisi göz önüne alınarak içeriğin tüm platformlarda konunun zenginleştirilmesine sağlayacağı katkı,

– Bursiyerin sunacağı bütçenin sürdürülebilir olması ve planlanan rotanın 7 günü aşmaması.

Arkitera Seyahat Bursu finalistleri

Finale kalan katılımcılar soyadına göre alfabetik olarak şöyle sıralandı:

1. Beyza Cesur

2. Mervan Önen

3. Tuğçe Topada

4. Melike Uluyürek

5. Sena Nur Uysak

6. Ayşegül Yarış

7. Ebranur Yılmaz

1 Ocak 1997 ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğmuş; mimarlık, şehir ve bölge planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve endüstri ürünleri tasarımı bölümü öğrencileri veya mezunlarının katılımına açık olan Arkitera Seyahat Bursu’nu kazanan isim; Mimar Kerem Piker, Mimar Esin Tercan, 2021 Arkitera Seyahat Bursu kazananı Beyza Saral, bir Arkitera temsilcisi ve bir Geberit temsilcisinden oluşan seçici kurul üyelerine önümüzdeki günlerde Geberit Genel Merkezi’nde yapılacak fiziksel sunumların ardından açıklanacak.