Caner Erkin: Kira getirisi olan yerleri seçiyorum, riskten uzak duruyorum

Emre Belözoğlu, Arda Turan gibi birçok futbolcunun adının geçtiği dolandırıcılık davası hakkında konuşan Erkin, “Hepsinin adına çok üzgünüm fakat ben yatırımlarımı daha çok kira getirisi olan yerler seçiyorum. Sonuçta parayı kolay kazanmıyoruz. Riskli yatırımlardan uzak duruyorum” dedi.

Milli Futbolcu Caner Erkin, Eyüpspor’da hocası Arda Turan‘ın da dolandırıldığı dava hakkında yorum yaptı. Caner Erkin, yatırımlarını ‘kira getirisi’ olan gayrimenkullere yaptığını belirterek, riskli yatırımlardan uzak durduğunu söyledi.

‘Fatih Terim Fonu’ fena patladı

Futbol dünyasından ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu toplam 18 kişiyi 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırdığı gerekçesiyle 226 yıl hapsi istenen bankacı Seçil Erzan davası Türkiye’nin bir numaralı gündem maddesi.

Eski Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim‘in adının geçmesinden dolayı “Fatih Terim Fonu” olarak anılan olayda, milyonlarca doların birçok ünlü isim tarafından bir banka çalışanına yüksek faiz getirisi amacıyla teslim edildiği görülüyor.

Paralar şu an ortada yok ve herkes birbirini suçluyor.

Caner Erkin: “Para kolay kazanılmıyor, kira garantisini tercih ediyorum”

Önceki gün bir alışveriş merkezinde kızı Mihran Ela ile görüntülenen futbolcu Caner Erkin, hem Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan’ın da şikayetçi olduğu fon dolandırıcılığı olayını değerlendirdi hem de yatırım yöntemini açıkladı. Caner Erkin, “Parayı kolay kazanmıyoruz, daha çok kira getirisi olan yerleri tercih ediyorum. Riskli yatırımlardan uzak duruyorum” dedi.

Oyuncu Şükran Ovalı ve Caner Erkin 2017 yılında İtalya’da dünyaevine girmişti. Mutlu çift 2018 yılında da kızları Mihran Ela’ya kavuşmuştu.

Hürriyet Kelebek