Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan konut müjdesi: Faiz 1’in altına düştü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konut müjdeleri! Fiyat dalgalanmasının çözümü için üç yeni paket açıkladı. Müteahhitlere özel şart ile uygun kredi, ilk konutunu alacak vatandaşa 0.99 faiz fırsatı!.. Detaylar şöyle...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan konut müjdeleri peşpeşe geldi… Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz” dedi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı. Toplantının ardından bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “”Vatandaşlarımızı konut sektöründeki arızi dalgalanmadan korumak amacıyla konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz” diyerek müjdeleri sıraladı… İşte o açıklamalar:

“Müteahhitlere, şehir içinde küçük parsellere konut yapmaları için metrekaresi belli fiyatın üzerinde satılmama şartıyla uygun maliyetli kredi kullandıracağız.

Vatandaşlarımızı konut sektöründeki arızi dalgalanmadan korumak amacıyla konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz.

KONUT FAİZİ 1’İN ALTINA İNDİ!

İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz.

Mayıs başı itibarıyla yüzde 40’ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50’si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayırdık.

1 yıl boyunca konut fiyatlarını duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalar, belli rakama kadar 36 ay vade ile finansmandan yararlanabilecek.

Düşük gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik sosyal konut projeleri için TOKİ’ye 30 milyar liralık finans sağlayacağız.

Kentsel dönüşümde uygun maliyetli krediler

Kentsel dönüşüm çalışmalarına destek vereceğiz. Ada düzeyinde sadece hak sahiplerine yönelik uygun maliyetli kredilerle kentsel dönüşüm projelerini hızlandıracağız.

T.C. İletişim Başkanlığı tarafından sosyal medyada paylaşılan cümleler şöyle…

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin