1 Step 1
Talep Formu
Request Form
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Demir Eko-San kazandırmaya başladı! FOTOGALERİ

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe 37 yılın getirdiği köklü tecrübeyle ezber bozan projelerin mimarı Demir Grup, pandemi koşullarına rağmen son projesi Demir Eko-San Sanayi Sitesi’nin yaklaşık yüzde 40’ının satışını tamamladı.

Proje lansmana çıktığı 6 ayda yatırımcısına yüzde 20 prim kazandırdı. 800 milyon TL’lik yatırımla, Çorlu 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde, 242,400 metrekarelik alan üzerinde iş ve yaşam merkezi olarak konumlanan projenin, 2022 yılına kadar en az yüzde 100’ü aşan bir prim yapması bekleniyor.

“Birer ikişer alıyorlar”

Enerjisini ve suyunu kendisi üreten yaklaşımıyla “Geleceğin Kazandıran Projesi” olarak tanımlanan projede, kurumsal yatırımcılar yerini almaya başladı. Ağırlıklı olarak toplu alımların gerçekleştiği projede, torunlarına miras bırakmak için yatırım yapan yatırımcıların olduğunu belirten Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Projemizin sağladığı yüksek prim potansiyeli yatırımcıları cezbediyor. Müşterilerimiz 2 yer birden alıyor ya da 1 yer alıp sonrasında tekrar 2’ncisini satın alıyor. Türkiye’nin ileri gelen iş insanlarından toplu satın almalar oldu. 5-6 kurumsal firma ile anlaşma sağladık. Bir yatırımcımız tüm torunlarına 1’er adet imalathane aldı” dedi.

800 milyon TL’lik yatırımla Çorlu 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilen Demir Eko- San Sanayi Sitesi, kendi suyunu ve enerjisini üreten, atık su arıtma tesisiyle çevreci ve sürdürülebilir bir proje olarak fark yaratıyor.

Demir Eko- San Sanayi Sitesi ile inşaatta elde ettikleri 37 yıllık köklü tecrübeyi enerji sektöründeki üstün güçleriyle birleştirerek ekolojiyi merkezine alan bir organize sanayi bölgesi yatırımına imza attıklarını vurgulayan Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Projemizde lansmana çıkmamızla beraber yoğun bir talep oluştu. Pandemi koşullarında kısıtlı çalışma saatlerimiz olmasına rağmen, satışlarımız ciddi oranda arttı. 6 aylık bir sürede yaklaşık yüzde 40 satış bandına ulaştık. Projemiz, bu sürede yüzde 20 prim yaptı. Özellikle kurumsal firmalardan büyük talep geliyor. Avrupa merkezli firmaların Trakya bölgesi satış, teknik servis ve bakım onarım noktalarını projemize taşımaları yönünde bir eğilimi oluştu. Bu minvalde anlaşma sağladığımız 5-6 kurumsal firma mevcut” diye belirtti.

Peşin alımlarda, teslimde yüzde 35 geri alım garantisi 

Projenin İstanbul’un Avrupa’ya açılan kapısı olarak sahip olduğu merkezi konumu, Kanal İstanbul projesine yakınlığı ve üst düzey donanımı ile “Geleceğin Kazandıran Projesi” olarak tanımlandığını ifade eden Hamit Demir, “Tüm Demir Grup projelerinde olduğu gibi Demir Eko- San Sanayi Sitesi projesinde de sunduğumuz peşin alımlarda, teslimde yüzde 35  geri alım garantisi kampanyamıza çok güzel dönüşler aldık. Yatırımcılarımız, kampanyamızı oldukça avantajlı buldu. Satışlarımızı tetikleyici bir adım atmış olduk” dedi.

Proje; 242,400 metrekarelik alan üzerinde, 6 blok halinde yükselen, 362 adet ruhsatlı imalathane, 65 dükkân, 3000 kişilik fuar, kongre, balo, toplantı salonları, sosyalleşme imkânı sunan kafe ve restoranlardan oluşuyor.

İnşaatın yüzde 40’ı tamamlandı

Demir Eko- San Sanayi Sitesi’nin inşaat çalışmalarında hızla ilerlediklerini kaydeden Hamit Demir, “İnşaatın yüzde 40 seviyesini tamamlandık. Teslimler 2022 Ağustos’ta başlayacak. Teslimlerin başlayacağı tarihe kadar en az yüzde 100’ü aşan bir prim bekliyoruz. Projemiz sadece yatırımcısına değil, yer aldığı bölgeye de katma değer sunuyor. Projemizle beraber Çorlu 1. OSB’de arsa fiyatlarında yüzde 50’ye yakın artış yaşandı” dedi.

Satışların yüzde 50’si kullanıcıya, yüzde 50’si yatırımcıya

Demir Eko- San Sanayi Sitesi olarak çok sayıda iş koluna ev sahipliği yapacaklarına değinen Hamit Demir, şu açıklamada bulundu: “Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösterdiğimiz için elektrik, otomasyon, ambalaj, etiket, plastik sektörlerinden döküm, galvanize kadar geniş bir yelpazemiz var. Bu geniş yelpaze bizlere satış konusunda da aynı çeşitliliği sağladı. Şu ana kadar satışların yüzde 50’sini kullanıcılara, yüzde 50’sini yatırımcılara yaptık.

Demir Eko-San, yaşamı ve ticareti içinde barındıran bir çekim merkezi olarak gösteriliyor.

Uluslararası lojistik firmalarından talep görüyor

Projemiz, Avrupa ve İstanbul arasında bulunan konumu ile lojistik firmalarının dikkatini bir hayli çekti. Bunların içerisinde uluslararası lojistik firmaları ağırlık gösteriyor. Ayrıca projemizin Çorlu 1. OSB’nin merkezi konumunda olması, projemizden sonra bölgeye yatırımların artması ile beraber oluşan ticari alan eksikliği, ticari dükkanlarımıza, market, büfe, eczane, banka ve restoran alanlarına ilgiyi artırdı.

Gurbetçi ilgisi

Şirket olarak diğer projelerimizde 65 ülkeye satış gerçekleştiriyoruz, Eko-San Sanayi Sitesi projemiz çevre dostu sürdürebilir bir proje olması nedeniyle de Avrupa’nın dikkatini çok çekti. Avrupa’da da ikamet eden gurbetçilerimize gerçekleştirdiğimiz satışlar var. Hatta bu gurbetçilerimiz, komşusunu, yakınını da projemizden yatırımına teşvik ediyor. Hollanda’da et üretimi yapan bir yurttaşımıza 1200 metrekare satış gerçekleştirdik.”

Kendini 10 yılda amorti ediyor

Projenin kendini 10 yıl gibi kısa bir sürede amorti ettiğine değinen Hamit Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yatırımcı yelpazemizin genişliği satışlara da yansıdı. İmalathanelerde satış kadar kiralama talebi de geliyor. Yatırımcılarımız için hazır kiracı portföyü oluşturuyoruz. Yatırımcı ile kiracıyı birleştiren, ender projelerden biri olan Demir Eko- San Sanayi Sitesi, ilklerin yaşandığı bir proje olma yolunda ilerliyor. Ofisimizi ziyaret eden yatırımcılarımızın %90’ına satış gerçekleştirerek Demir Grup ailesini gün geçtikçe büyütüyoruz. Satış gerçekleştirdiğimiz her müşterimiz, dostlarını, arkadaşlarını getirerek projemize yatırım yapmaya teşvik ediyor. Bu durum, Demir Grup olarak bizi gururlandırıyor. Haftada en az bir iş insanı kendi arazilerinde projemizin aynısını yapmamız için bizimle iletişime geçiyor. Bunları değerlendiriyoruz.” 

Proje, Kanal İstanbul’un hayata geçmesiyle İstanbul’un Avrupa’ya açılan kapısı olarak Avrupa- Türkiye ticaretinde söz sahibi olacak.
1 Step 1
Talep Formu Request Form
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right