Ekrem İmamoğlu, Ömer Bulut’u reddetti; Oktay Saral çok kızdı! VİDEO

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, canlı yayında kendisine cevap vermek isteyen TOKİ Başkanı Ömer Bulut'u "Muhatabım değil" diye reddedince Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral'ın çok ağır tepkisiyle karşılaştı. Peki ne dediler? Video ve açıklamalar haberde...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam katıldığı SZC TV canlı yayınına katılmak isteyen TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u, “Muhatabım değil, KİPTAŞ Genel Müdürü ile konuşur” diyerek rededince Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Twitter hesabından açtı ağzını yumdu gözünü: “TOKİ Başkanı’nın ne muhatabı olabilirsin ne de tırnağı… Kibir abidesi cüce, kıt beyinli, Trabzon’un yüz karası müptezel”… Peki İmamoğlu ne dedi? Video ile haberde…

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan TOKİ Başkanı Bulut’a: “Muhatabım değil”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün (28 Aralık 2023, Perşembe) akşamı SZV TV’nin canlı yayınında gazetecilerin sorularını cevapladı. Moderatör Senem Toluay Ilgaz’ın “TOKİ Başkanı Ömer Bulut arayarak canlı yayınımıza katılmak istedi” demesi üzerine müdahale eden İBB Başkanı İmamoğlu, “TOKİ Başkanı bir gün isterse KİPTAŞ Genel Müdürü ile oturur konuşur” dedi.

“TOKİ Başkanı işine baksın”

İmamoğlu, yayını yöneten gazeteci Ilgaz’ın anonsuna itiraz ederek şunları söyledi:

“Senem Hanım kusura bakmayın, ikidir tekrar ediyorsunuz, yarın öbür gün… İstanbul Belediye Başkanı, başkan adayıyla konuşacak kişi o değildir. Sizin üzerinizden prim yapmaya gayret ediyor. İşine baksın. Yarın bir yerde cevabını verir. İşini görsün, işine baksın. Bence yanlış bir anons yaptınız onu da söyleyeyim.”

“Muhatabım değil”

“Yok yayıncı olarak değil, prensip olarak… Burada, (yanını göstererek) bir Bakan oturabilir, Başbakan oturabilir…

KİPTAŞ’ın Genel Müdürü arasa onu anons eder misiniz? Etmezsiniz. KİPTAŞ Genel Müdürü onu arayıp “Öyle değil, biz böyle yaptık dese” onu anons etmezsiniz. Doğru bir yayıncılık politikası değil.

Ben eleştirimi yapıyorum. Yani o zaman muhtemelen bir sürü daha insan yazabilir yani.

TOKİ benim muhatabım değil.”

EKREM İMAMOĞLU, TOKİ BAŞKANI İÇİN NE DEDİ? VİDEO

İşte o anların videosu:

Oktay Saral’dan Ekrem İmamoğlu’na: “Kibir abidesi cüce, kıt beyinli, Trabzon’un yüz karası, müptezel”

İBB Başkanı İmamoğlu’nun TOKİ Başkanı Bulut’a “Muhatabım değil” demesi üzerine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, resmi Twitter (X) hesabından İmamoğlu’na çok sert tepki gösterdi.

Ekrem İmamoğlu’na “Sen,TOKİ Başkanının ne muhatabı olabilirsin ne de tırnağı… Kibir abidesi cüce, kıt beyinli, Trabzon’un yüz karası müptezel!” diyen Saral, yayından kesit videolar paylaşarak şu cümleleri yazdı:

“Teröre en büyük desteği veren hdpkk’lılarla iş tutan alçaklardır.

Teröre en büyük desteği veren sizin gibi ‘gemim yürüsün de kimlerle yürürse yürüsün’ diyen ve şekilden şekle giren dem’in yanında saf tutanlardır.

Teröre en büyük desteği veren terör örgütü PKK’nın adını ağzına alamayanlardır!

Sen önce bu kirli ağzına Cumhurbaşkanımızın adını almadan önce iki kere düşün.

Terörist uzantısı parti ile işbirliği içinde İstanbul’u onlara peşkeş çekmedin mi?

İstanbul’daki başarısızlığını İstanbul’u konuşmamak için kırk takla atarak gizleyemezsin!”

İşte Saral’ın o tivitleri:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral, İBB Başkanı İmamoğlu’na bunları yazdı…
Saral, İmamoğlu’nun diğer açıklamalarına da tepki gösterdi…

ÜÇÜ DE TRABZONLU

Oktay Saral kimdir?

T.C. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı – T.C. Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi

Oktay Saral, 18 Mart 1967’de Trabzon’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Emine’dir. İnşaat Mühendisi; Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Serbest inşaat mühendisliği yaptı. Beş yıl boyunca 1. amatör kümede futbol oynadı. 1999 yılında Of Belediye Başkanı seçildi ve bu görevini 2011 yılına kadar sürdürdü.

Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı, Ofspor Kulübü Başkanlığı, Kızılay Of Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. 12 Haziran 2011 yılında yapılan 24. dönem Milletvekili seçimlerinde Ak Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili olarak seçilen Saral, Ak Parti Yerel  yönetimlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Aynı zamanda TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu üyeliği yaptı.

TBMM Arabistan dostluk grubu saymanlığı görevini de devam etmiştir. 6 Haziran 2015 seçimlerinde İstanbul 2. Bölge 13. sırada aday gösterildi. 12. sıradaki gazeteci Markar Eseyan, Meclis’e girerken, 13. sıradaki Oktay Saral Meclis dışında kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı olarak görev yapmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce bilen Saral, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ömer Bulut kimdir? 

T.C. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, 1968 yılında Trabzon’da doğdu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında İller Bankası Erzurum ve Ankara Müdürlüklerinde mühendis olarak görev aldı. Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ), 2005-2006 yılları arasında Uzmanlık, 2006-2011 yılları arasında Daire Başkanlığı yapan Bulut, Temmuz 2011 – Aralık 2018 tarihleri arasında Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2018 yılının Aralık ayından itibaren, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda, Başkanlık görevini vekâleten yürüten Ömer Bulut, 31 Mart 2019 tarihinde TOKİ Başkanlık görevine asaleten atanmıştır.

Ömer Bulut, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ekrem İmamoğlu kimdir? 

1970 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesi Cevizli köyünde doğdu. Trabzon Lisesi’nden mezun oldu.

Ekrem İmamoğlu’nun özgeçmişi için aşağıdaki habere tıklayabilirsiniz:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir?

imarpanosu.com