Elektrikte yüzde 15, doğalgazda yüzde 20 indirim!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Nisan ayından itibaren elektrikte yüzde 15 ve doğalgazda yüzde 20 indirim yapılacağını açıkladı. İşte o açıklama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nisan ayından itibaren elektrikte yüzde 15 ve doğalgazda yüzde 20 indirim yapılacağını açıkladı. İşte o açıklama…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Çalışanlar ve emekliler başta olmak üzere, hiçbir kesimi enflasyona ezdirmeme, kayıplarını telafi etme sözümüzü adım adım yerine getiriyoruz. Bu ülkede, istisnasız her kesimi refahını artırma yanında, hak ve özgürlüklerine kavuşturan, her türlü ayrımcılığı ortadan kaldıran, herkesi bağrına basan biz olduk” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Vatandaşların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelere seslenerek seçim süreci sebebiyle değişen gündemin, depremzedelerin yaşadığı şehirlerdeki durumunun, yapılan yardım ile destek çalışmalarının ve kalıcı konut projelerinin unutturmasına asla izin vermeyeceklerini kaydetti.

“DEPREM BÖLGELERİNDEKİ VATANDAŞLARIMIZIN HAYATLARININ NORMALE DÖNMESİNİ SAĞLAYACAK FAALİYETLERİ KARARLILIKLA YÜRÜTECEĞİZ”

Ellerinin ve kalplerinin deprem bölgesinde olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti. “Hayatını kaybeden her bir vatandaşımızın acısını, evini kaybeden her bir insanımızın üzüntüsünü, yeniden ayağa kalkmak için bekleyen şehirlerimizin mahzunluğunu asla aklımızdan çıkarmayacağız. Altyapısı ve diğer tüm hizmetleriyle âdeta yeni bir şehir gibi kurduğumuz geçici barınma merkezlerimizi yaygınlaştırmayı sürdüreceğiz. Her gün binlercesinin temelini attığımız kalıcı konutlarımızın inşasına, söz verdiğimiz şekilde, bir yıl içinde bitecek şekilde hızla devam edeceğiz. Eğitimden sağlığa hiçbir hizmetini eksik bırakmadan, deprem bölgelerindeki vatandaşlarımızın hayatlarının normale dönmesini sağlayacak faaliyetleri kararlılıkla yürüteceğiz.”

Çalışanlar ve emekliler başta olmak üzere hiçbir kesimi enflasyona ezdirmeme, kayıplarını telafi etme sözlerini adım adım yerine getirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede istisnasız her kesimi, refahını artırma yanında, hak ve özgürlüklerine kavuşturan, her türlü ayrımcılığı ortadan kaldıran, herkesi bağrına basan biz olduk” değerlendirmesinde bulundu.

Bu yaklaşımı, birileri gibi maske olarak kullanmak amacıyla değil, doğruluğuna ve hakkaniyetine inandıkları için yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimden milletimizin desteğiyle zaferle çıktıktan sonra da inşallah, eser ve hizmet şölenimize, demokrasimizi güçlendirme reformlarımıza kesintisiz şekilde devam edeceğiz” dedi.

ELEKTRİKTE TÜM ABONELERE YÜZDE 15, SANAYİDE DOĞALGAZA YÜZDE 20 İNDİRİM

Erdoğan elektrik ve doğalgaz indirimlerini ise şöyle açıkladı:

“Arife günü Karadeniz gazının Filyos işleme tesisine getirme törenini yaparken milletimize çok güzel müjdelerimiz olacak. Arama sondaj gemilerimizin geceli gündüzlü çalışmasıyla 2 bayramı bir arada yaşayacağız.

Şimdiden 2 ayrı müjdeyi milletimizle paylaşıyoruz.

Birincisi elektrikte tüm abone gruplarında Nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz.

İkincisi sanayicilerin kullandığı doğalgaz tarifesinde yine nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz.”