GİGDER Başkanı Bayram Tekçe oldu! Bayrağı Faruk Akbal’dan devraldı!

Gayrimenkul Hizmet İhracatçıları Derneği (GİGDER), 8 Kasım 2023 tarihinde düzenlediği 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeni Yönetim Kurulu Başkanı’nı belirledi. GİGDER’de yeni başkanlık görevini uzun yıllardır dernekte Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapan Bayram Tekçe, Faruk Akbal’dan devraldı.

Türkiye’de gayrimenkul dünyasının yabancı yatırımcıya açılan yüzü olan GİGDER’in, 2’nci Olağan Genel Kurul Toplantısını 8 Kasım tarihinde dernek üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirdi.

4 yıldır GİGDER Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen Faruk Akbal, başkanlık görevini Tekçe Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe’ye devretti.

GİGDER Başkanı Bayram Tekçe, Faruk Akbal’dan devraldığı bayrağı daha ileriye taşımak için var güçleriyle çalışacaklarını kaydederek, “Öncelikle; derneğimizin Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği olan adını Gayrimenkul Hizmet İhracatçıları Derneği olarak değiştirdik. Kısaltması aynı olacak. Bu vesile ile vurgulamak isterim ki yeni döneme güçlü yönetim kadromuz ile hazırız. Derneğimizi daha ileriye götürmek için büyük heyecan duyuyorum. Önümüzdeki dönemde GİGDER olarak gayrimenkul ihracatı ekosisteminin oluşturulması için gereken kanuni altyapının hazırlanması için gereken adımları atacağız. Ülkemizde yatırım yoluyla ikamet’in (RBI) geliştirilmesi için müzakerelerimize devam edeceğiz. Derneğimizi, iş birliği ve dayanışma ruhuyla daha ileriye taşıyacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Sektörün temsilcisi olan GİGDER’in yabancıya konut satışında zorlu bir dönemden geçtiğini, GİGDER üyelerinin Türkiye’ye doğrudan yatırım getirmek için çok zorlu şartlarda hizmet vermeye çalıştığını hatırlatan Başkan Bayram Tekçe, “Atalarımızın bu ülkeyi 100 sene önce ne zorluklarla ne fedakarlıklarla ne büyük başarılarla kurduğunu biliyoruz. Bu sebeple bizler de en doğru strateji ile hep birlikte bu zorlukları aşıp, güzel ülkemize doğrudan yatırım getirmeyi ivmelendirerek sürdüreceğiz. Yılda 300-500 milyon dolar bandında olan doğrudan yatırım tutarını 7-8 milyar dolarlara ulaştırdık. Şimdi büyük sorunlarla da dayanışma ile baş edeceğiz. Yeni dönemde medya iletişimini, üye iletişimini bu anlamda önemsiyorum. Sektörün doğrularını anlatmaya devam etmemiz gerekiyor. Ülkelerin ortalama doğrudan yatırımlarının yüzde 46’sını hep gayrimenkul yatırımları oluşturur. Biz de ülkemize daha fazla katkı sağlayacağız. Sektörümüze de nakit akışı sağlamayı sürdüreceğiz. Bu amaçla hizmet ihracatçısı olmayı ana merkeze koyuyorum. Derneğimizin adını da bu amaçla değiştirdik” değerlendirmesinde bulundu.

FARUK AKBAL’A ONURSAL BAŞKANLIK ÖNERİSİ

Yeni yönetim kurulunun hedeflerine ilişkin bilgiler paylaşan GİGDER Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe, “Bugüne kadar derneğimize çok kıymetli katkılarda bulunan değerli başkanımız Faruk Akbal’a teşekkür ederim. 4 yıl önce 10 kişiyle başladığımız bu yolda büyük yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Başkanımız Faruk Bey’in sektörü bir araya getirirken ki çalışmalar derneğimizi daha güçlü bir konuma getirdi. Sektörümüzde aracıların, proje pazarlamacıların başka bir örgütlenmesi yok. İlk andan itibaren yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu kaydettiğimiz aşama ile gördük. Özveri ile çalışan başkanıma tekrar çok teşekkür ediyorum. Ektiğiniz tohumlar çok güzel sonuçlar doğuracak. Bu amaçla kurucu başkanımız Faruk Akbal’a huzurlarınızda onursal başkanlık öneriyorum” dedi.

GİGDER YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği’nin (GİGDER) yeni yönetim listesi şu şekilde oluştu:

Bayram Tekçe (Başkan)

Ahmet Talat Karasu (Başkan Yardımcısı)

Ahmet Kasım Değerli (Başkan Yardımcısı)

Abdüssamet Bahadır (Başkan Yardımcısı)

Abdullah Alhamad

Anıl Övençoğlu

Fatih Ergüven

Hakan Bucak

İsmail Altın

Ufuk Tetik

Vedat Arslan

GİGDER BAŞKANI BAYRAM TEKÇE KİMDİR?

Bayram Tekçe ile tanışmak için aşağıdaki habere tıklayın…

Bayram Tekçe kimdir?