Hakan Tümkaya, Akmerkez AVM Genel Müdürü oldu

Hakan Tümkaya, Akmerkez AVM’nin Genel Müdürlük görevini üstlendi. Peki Hakan Tümkaya kimdir? Detaylar şöyle...

Hakan Tümkaya, Akmerkez Alışveriş Merkezi (AVM) Genel Müdürlük görevini üstlendi. Peki Hakan Tümkaya kimdir? Hakan Tümkaya biyografisi, Hakan Tümkaya özgeçmişi şöyle…

Hakan Tümkaya, Akmerkez AVM Genel Müdürlüğü’ne getirildi

Akmerkez AVM’nin genel müdürlük pozisyonuna, üç yıla yakın süredir Alışveriş Merkezi ve Tesis Direktörü olarak Akmerkez’de görev yapan, Hakan Tümkaya atandı. Türkiye’nin ilk karma yapılı projesi olarak İstanbul’un en gözde lokasyonlarından Etiler’de hizmet veren Akmerkez AVM’de üst düzey atama gerçekleştirildi. Akmerkez AVM’nin genel müdürlük görevine, şirketin deneyimli ismi Hakan Tümkaya getirildi.

Hakan Tümkaya kimdir?

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesi’nden 1996 yılında mezun olan Hakan Tümkaya, iş hayatına kurumsal faaliyet raporları alanında başladı.

Daha sonra 1999-2008 yılları arasında Almanya’da, REWE Group bünyesinde Frankfurt bölgesi grup şirketlerinde sırasıyla; Lojistik Departman Müdür Yardımcısı, Lojistik Departman Müdürü, Bölge Satış Direktör Yardımcısı ve Bölge Satış Direktörü pozisyonlarında çalıştı.

2008 yılı sonunda Türkiye’ye dönerek Alman ortaklı bir şirket bünyesinde yöneticilik pozisyonuyla AVM sektörüne başlangıç yaptı.

2010 yılında Avm Mfi Partners şirketine transfer olan Hakan Tümkaya, 2010-2012 yılları arasında AVM yöneticisi olarak devam ettirdiği kariyerini, 2012-2015 yılları arasında aynı şirkette Bölge Müdürü olarak sürdürdü.

2015-2019 yılları arasında JLL Türkiye şirketinde, Perakende Mülk Yönetim Departmanında Bölge Direktörü olarak görev yapan Hakan Tümkaya, son olarak 2019 yılında Akmerkez’de Alışveriş Merkezi ve Tesis Direktörü olarak çalışmaya başladı. Kendisi 16 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla ise Akmerkez AVM Genel Müdürü unvanını üstlenecek.

Selin Anıl Oktay, ANKAmall AVM Müdürü oldu