Kentsel dönüşüm kira yardımı 2024 ne kadar olacak?

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2024 tutarları belli oldu. Geçen yıl ile kıyaslandığında Eski Bakan, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'un TOKİ taksitleri için söylediği o sözleri hatırlatan illere göre kentsel dönüşüm kira yardımı 2024 tutarları tablo ile haberde...

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2024 ne kadar olacak? Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar oldu? İstanbul’da kentsel dönüşüm kira yardımı kaç TL ödenecek? Bu yıl Ankara’da kentsel dönüşüm kira yardımı kaç TL oldu? İzmir’de kentsel dönüşüm kira yardım tutarı kaç TL’ye çıktı? Anadolu illerinde kentsel dönüşüm kira yardımı kaç TL ödenecek? İşte kentsel dönüşüm kira yardımı 2024 tutarları ve 2023’te ödenen miktarı gösteren tablo…

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2024

‘Kentsel dönüşüm kira yardımı 2024 ne kadar oldu?’ sorusunun cevabı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından cevaplandı. Kentsel dönüşüm kira yardım miktarları, detay ve tablo ile aşağıdaki satırlarda yer alıyor…

Kentsel dönüşüm kira yardım tutarı ne kadar arttı? 

İstanbul’da kira yardımı geçen yıla göre 2 bin TL; Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’de 1.500 TL Anadolu illerinde ise 1250 TL ve 1000 TL artmış oldu…

Murat Kurum’un o sözlerini hatırlattı

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2024 tutarlarındaki artış; Eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı, İstanbul Milletvekili ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum‘un 2022 yılında katıldığı bir televizyon yayınında TOKİ konut kampanyasındaki ev taksitlerini açıklarken söylediği, “Biraz dişini sıkarak, eşinden dostundan borç alarak, ek mesai yaparak” sözlerini hatırlattı.

Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar oldu?

2024 Yılı İl Bazlı Kira Yardımı Tutarları açıklandı. Buna göre İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm Anadolu illerinde yapılacak kentsel dönüşüm kira yardımı ödeme tutarı belli oldu.

İstanbul kentsel dönüşüm kira yardımı 2024

İstanbul‘da kentsel dönüşüm kira yardımı ev sahipleri için 3 bin 500 TL’den 5 bin 500 TL‘ye, kiracılar için defaten 7 bin TL’den 11 bin TL‘ye çıktı. Sınırlı ayni hak sahibi (defaten) ödeme ise 2023’te 17 bin 500 TL iken 2024 yılında 27 bin 500 TL olacak.

Ankara kentsel dönüşüm kira yardımı 2024

Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir‘de kentsel dönüşüm kira yardımı, malikler için aylık 4 bin 500 TL olarak ödenecek. Kiracılara ise defaten (bir kerelik) 9 bin TL verilecek. Sınırlı ayni hak sahibi ise bu illerde defaten (tek seferliğine) 22 bin 500 TL alacak.

Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’de kentsel dönüşüm kira yardımı 2023 yılında ev sahibi (malik) için 3 bin TL, kiracı için 6 bin TL ve sınırlı ayni hak sahibi için 15 bin TL olarak ödenmişti.

Anadolu illerinde kentsel dönüşüm kira yardımı kaç TL?

2024 yılı içinde Adana, Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van‘da kentsel dönüşüm kira yardımı malik (ev sahibi) için 3 bin 750 TL, kiracı için defaten (tek seferlik) 7 bin 500 TL ve sınırlı ayni hak sahibi için defaten 18 bin 750 TL ödenecek.

Bu illerde geçtiğimiz yıl malikler için 2 bin 500 TL, kiracılar için 5 bin TL ve sınırlı ayni hak sahibine 12 bin 500 TL kentsel dönüşüm kira yardımı ödeniyordu.

Yine bu yıl Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Karabük, Kastamonu, Karaman, Kars, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Rize, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tokat, Tunceli, Uşak, Yalova, Yozgat ve Zonguldak illerinde ev sahiplerine (malik) 3 bin TL, kiracılara (defaten) 6 bin TL ve sınırlı ayni hak sahibine (defaten) 15 bin TL ödenecek.

Bu şehirlerde 2023 yılında ev sahiplerine 2 bin TL, kiracılara 4 bin TL ve sınırlı ayni hak sahiplerine 10 bin TL ödeme yapılıyordu.

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2024! TABLO

İşte bu yıl (2024) hangi illerde ne kadar kentsel dönüşüm kira yardımı yapılacağını gösteren o tablo…

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2024 ne kadar oldu? sorusunun cevabı tutarlar tabloda, kıyaslı anlatım yukarıda…

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2023! TABLO

imarpanosu.com okurlarının kıyaslaması için geçtiğimiz yıl yapılan kentsel dönüşüm kira yardımı tutarları da şöyleydi…

Kentsel dönüşüm kira yardımı geçen yıl ne kadar ödeniyordu? 2023 tutarlarını gösteren tablo böyle…

Murat Kurum, 2023 kira yardım tutarlarını böyle açıklamıştı!

Kentsel dönüşüm kira yardımı kaç TL’ye çıktı? Murat Kurum açıkladı!

imarpanosu.com