970x250
PlayPlay

Kentsel dönüşümde KDV indirimi! O oran düştü!

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine yapılacak konutlara ilişkin inşaat taahhüt hizmetinin KDV oranı yüzde 1'e indirildi. Kendi evini dönüştürmek isteyene büyük kolaylık sağlayacak karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte o karar ve detaylar...

Kentsel dönüşüm projelerinin satışında KDV oranı yüzde 1 idi… Bu oran, kentsel dönüşüme giren alanlardaki taşınmaz maliklerine verilen mevcut inşaat alanının bir buçuk katına kadar olan yeni inşaat alanında yapılacak olan konutlara ilişkin taahhüt işleri için de geçerli olacak.

Kentsel dönüşüme bir vergi kolaylığı daha

Kentsel dönüşüm alanında bulunan ev sahiplerine yapılacak konutlara ilişkin inşaat taahhüt hizmeti KDV oranı yüzde 1’e indi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Cumhurbaşkanı Kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte o karar:

Cumhurbaşkanı Kararı
Karar Sayısı: 3470

Ekli “Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”ın yürürlüğe konulmasına, 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 28’inci maddesi gereğince karar verilmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı

MAL VE HİZMETLERE UYGULANACAK KATMA DEĞER VERGİSİ ORANLARININ TESPİTİNE İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KARAR

MADDE 1- 24/12/2007 tarihli ve 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mal Ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının tespitine İlişkin Kararın eki (I) sayılı listenin 13’üncü sırasının sonuna aşağıdaki ibare eklenmiştir.

“6306 sayılı Kanun kampasında riskli yapıların bulunduğu yerlerde dönüşüm projeleri çerçevesinde taşınmaz maliklerine verilen mevcut inşaat alanının bir buçuk katına kadar olan yeni inşaat alanında yapılacak olan konutlara ilişkin taahhüt işleri”

MADDE 2- Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Karar hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür.

KARARI GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin