KİPTAŞ Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesinin detayları belli oldu

KİPTAŞ Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesi için ÇED Süreci başladı. Peki KİPTAŞ Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesi nerede hayata geçirilecek? KİPTAŞ Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesinde kaç blokta kaç konut bulunacak? KİPTAŞ Bayrampaşa dönüşüm projesi içinde neler olacak? İşte detaylar…

Emre KULCANAY imarpanosu.com  ÖZEL HABER
Emre KULCANAY imarpanosu.com ÖZEL HABER

KİPTAŞ Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesi için hazırlanan Proje Tanıtım Dosyası (PTD) İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kabul edilerek ÇED Süreci başlatıldı.

KİPTAŞ Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesi nerede konumlandırıldı?

KİPTAŞ Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesi, İstanbul’un Bayrampaşa İlçesi sınırları içinde İsmetpaşa Mahallesi Tuna Caddesi 22372-22373 parsel mevkiinde hayata geçirilecek.

kiptasnerede
Proje, Atatürk Havaalanı’na yaklaşık 20 km mesafede yer alıyor.

ÇED Süreci başladı

KİPTAŞ (İstanbul Konut İmar Plan Turizm Ulaşım San. Tic. A.Ş.) tarafından yapılması planlanan İstanbul Bayrampaşa İlçesi İsmetpaşa Mahallesi Rezerv Alana İlişkin Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili olarak İstanbul Valiliği’ne sunulan PTD Dosyası, Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelendi ve uygun bulunarak projeye ilişkin ÇED Süreci başlatıldı.

KİPTAŞ Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesi kaça mal olacak?

Bayrampaşa İsmetpaşa Mahallesi’nde 112 bin 870,87 metrekare alan üzerine 404 bin 505,91 metrekare inşaat alanına sahip olacak şekilde yapımı planlanan kentsel dönüşüm projesinin yatırım bedeli 303 milyon 379 bin 432,5 TL olarak hesaplandı.

KİPTAŞ Bayrampaşa dönüşüm projesinde neler yer alacak?

KİPTAŞ Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesinde 24 blokta 2 bin 608 konut ve 127 ticari ünite inşa edilecek. Konut ve ticari ünitelerle birlikte ilköğretim, cami, tiyatro ve sinema salonu, sergi alanı, kütüphane, kafe, kapalı yüzme havuzu, spa, hamam, açık oyun alanları, kreş, park, bisiklet yolları, su oyun alanı, çocuk oyun parkuru, yürüyüş parkuru, karşılama meydanı, parkla entegre anfi, ismek, taziye evi, sabit pazar, medikal çarşı, ticari üniteler ve ticari otopark da yapılacak.

imarpanosu.com