300x250

Okmeydanı kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak?

Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi ne zaman başlıyor? Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'dan önemli açıklamalar...
Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi ne zaman başlıyor? Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, önemli açıklamalar yaptı…

Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi ile son durum açıklaması yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bir yılda yüzde 25’e tekabül eden 5 bin tapu verildiğini, 2 yıl içinde bu oranın yüzde 70’e çıkacağını söyledi. Demircan, Okmeydanı kentsel dönüşüm projesinin ne zaman başlayağına dair açıklamalar da yaptı…

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, son zamanlarda basında yer alan “Okmeydanı Projesi durduruldu,” gibi aslı astarı olmayan haberlere kimsenin inanmamasını isteyerek “Şu anda her şey yolunda. Okmeydanı hayalimizden kimse bizi alıkoyamayacak,” dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı’nın kurtuluşunun kentsel dönüşümde olduğunu belirterek Okmeydanı projesine kimsenin engel olamayacağını söyledi. “Okul Buluşmaları” kapsamında Piripaşa İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, velileri dinledi.Burada veliler Demircan’a okul sorunlarının yanı sıra Okmeydanı Kentsel Dönüşüm ile ilgili de sorular sordular. Demircan , yeni bir Okmeydanı inşa etmek için tapuları hızlı bir şekilde dağıtmaya başladıklarını ifade ederek; “Bir yıl içinde 5 bin kişi dosyasını tamamlayarak tapusunu aldı, bu da yüzde 25’e tekabül ediyor. 2 yıl içerisinde tapu satışlarının yüzde 70’i aşacağına inanıyorum” dedi.

Demircan: Okmeydanı projesine kimse engel olamaz

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan: Bir yılda 5 bin kişi tapusunu aldı...
Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan: Bir yılda 5 bin kişi tapusunu aldı…

Son zamanlarda basında yer alan “Okmeydanı Projesi durduruldu,” gibi aslı astarı olmayan haberlere kimse inanmasın, diyen Başkan Demircan, “Okmeydanı’nda önce vatandaşlarımız ile bir çok toplantı yaptık. Bu toplantılardan çıkan sonuçları büyük bir titizlikle değerlendirip planlamamızı yaptık. Şu anda her şey yolunda. Okmeydanı hayalimizden kimse bizi alıkoyamayacak” dedi.

Gelin tapularını alın

Beyoğlu Belediyesi, iki yıl içinde Okmeydanı tapu dağıtımında yüzde 70 oranına ulaşmayı hedefliyor...
Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı tapu dağıtımında iki yıl içinde yüzde 70 oranını aşmayı hedefliyor…

Belediye Başkanı olduğu günden itibaren Beyoğlu’nda okullardan ve öğrencilerden hiç elini çekmediğini ve okulların bütün sorunlarını bizzat dinleyerek giderdiğini söyleyen Başkan Demircan, Okmeydanı’nın tek kurtuluşunun kentsel dönüşümle olacağını belirtti. Bölgede nüfusun yoğun, sokakların dar, yapılaşmanın çarpık olduğunu anlatan Demircan, tapu konusuna dikkat çekerek, “bizim tek kurtuluşumuz doğru bir kentsel dönüşümdür. Bunun için, sizlerin de gelip tapularınızı belediyemize başvurarak almanız gerekir.” dedi.

Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi ne zaman başlayacak?

Beyoğlu Belediyesi'nin Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi için çalışmaları tüm hızıyla sürüyor...
Beyoğlu Belediyesi’nin Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi için çalışmaları tüm hızıyla sürüyor…

Kentsel dönüşüm hakkında sorulan soruları da cevaplayan Başkan Demircan: “Yeni bir Okmeydanı inşa etmek için tapuları dağıtmaya başladık. Bir yıl içinde 5 bin kişi dosyasını tamamlayarak tapusunu aldı, bu da yüzde 25’e tekabül ediyor. 2 yıl içerisinde tapu satışlarının yüzde 70’i aşacağına inanıyorum. Ancak dediğim gibi, Kentsel Dönüşüme başlayabilmemiz için uzlaşmamız şart. Bizler de bu uzlaşma aşamasına gelmeden önce kim hak sahibi, kim değil bunu tapu sürecinde öğrenmek zorundayız. Bunun için tapunuzu bir an evvel alın ki ne kadar hisse sahibi olduğunuz ortaya çıksın. Belediye olarak Okmeydanı’nda tek derdimiz iyi yaşam alanları oluşturabilmek,” dedi.

Demircan velileri dinledi

“Okul Buluşmaları” kapsamında Piripaşa İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, velilerin sorunlarını dinledi. Ziyarette veliler, Başkan Demircan’a okulun ve çocuklarının ihtiyaçlarının yanı sıra Okmeydanı’nda, “kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak ?” diye sordular. Veliler ayrıca okul çevresinde güvenliğin arttırılması gerektiğini de ifade ettiler.

Ahmet Misbah Demircan: Kentsel dönüşüme başlayabilmemiz için uzlaşmamız şart...

Ben Kasımpaşalı’yım, sizin derdiniz bizim derdimiz

Kimseyi yerinden mahrum etmeyeceğinin sözünü bir kez daha veren Başkan Demircan, “Ben Kasımpaşalıyım. Babam da bu bölgede Kaptanpaşa’da imamlık yaptı. Biz buranın insanıyız. Sizlerin derdi bizim derdimiz. Sizlere tapu vermeye de Kentsel Dönüşüme de hız vermeye devam edeceğim,” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin