300x250

Polat Holding tazminattan kaçıyor: Çalışanı ölümden döndü, ‘İş kazası’ diyemediler!

Polat Holding, Macaristan'da çalışanının ölümden döndüğü trafik kazasına 'iş kazası' diyemedi! Habibe Aloğlu, Budapeşte'de geçirdiği kazadan sonra 5 gün uyutulmuş, Macaristan ve Türkiye'de ameliyatlar geçirmişti. Sosyal medya hesabından isyan etti!

Emre KULCANAY ÖZEL HABER imarpanosu.com

Polat Holding, Kurumsal İletişim Müdürü Habibe Aloğlu’nun Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de geçirdiği trafik kazasına ‘iş kazası’ diyemedi!.. İstanbul’da yaşayan Habibe Aloğlu, 8 Kasım 2019’da Macaristan’da Polat Holding adına görevli bulunduğu Budapeşte’den İstanbul’a dönerken havaalanı yolunda geçirdiği kazada ölümle burun buruna gelmişti. Habibe Aloğlu, instagram sayfasında Polat Holding’e isyan etti. İşte o isyanı ve olayın ilk olarak imarpanosu.com’da yayınlanan kaza geçmişi…

Yıllarca Polat Holding bünyesinde görev yapan Habibe Aloğlu, 8 Kasım 2019 tarihinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de geçirdiği trafik kazasının ardından mahkemede karşı karşıya geldiği Polat Holding’in bu kazayı ‘iş kazası’ olarak kabul etmediğini açıkladı.

Habibe Aloğlu, Macaristan’da çalışırken gerçekleşen trafik kazasını ‘iş kazası olarak kabul etmeyen Polat Holding’e geçirdiği ameliyatlar sonrası hastanede çekilen fotoğrafıyla isyan etti…

instagram sayfasından hikayesini anlatan Habibe Aloğlu, Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde patlayan bombanın yarattığı üzücü gündeme atıfta bulunarak “Bu üzücü gündemde maalesef benim de başka bir gündemim var” dedi ve Polat Holding ile iş kazası davasının ilk duruşması olduğunu ancak ‘Polat Holding’in bu kazayı ‘iş kazası’ olarak kabul etmediğini’ yazdı.

Polat Holding Kurumsal İletişim Müdürü Habibe Aloğlu Doğan, İstanbul’a dönüş yolunda geçirdiği kazanın ardından bu araçtan çıkarılarak Budapeşte’de ameliyata alınmış ve 5 gün uyutulmuştu…

8 Kasım 2019 tarihinde Budapeşte’nin 18’inci ilçesinde, Liszt Ferenc Havalimanı yolunda meydana gelen trafik kazasında Habibe Aloğlu’nun içinde bulunduğu otomobil, bir troleybüs ile çarpışmıştı. İlk müdahaleleri Budapeşte’de yapılan Aloğlu, 5 gün süren uyutulmanın ardından İstanbul’a getirilmişti.

Habibe Aloğlu, CEO Kaaan Yücel’e de sitem etti, ‘ilahi adalet’i hatırlattı…

O günleri, “3 koca yıl, ne yaşadığımı ben biliyorum. Üç koca yılın ardından insan her şey geride kalmış, gelmiş geçmiş olsun demek istiyor ama elbette öyle olmuyor maalesef. Halen devam eden bir tedavi sürecim var. Bunca şeyle savaşırken, iş sebebiyle geçirdiğim bir kaza sonrası, 7 yıl canla başla çalıştığım, iş kazası olduğunu reddeden bir şirketle uğraşıyorum” diye anlatan Aloğlu, Polat Holding’in mahkemeyi yanıltamaya yönelik yalan beyan, iftira ve duruşmaya getirilemeyen yalancı tanıklarla mahkeme sürecini uzatmaya çalıştığını iddia etti.

Aloğlu, ‘iş kazası’ diyemeyen Polat Holding’in kendisini psikolojik olarak yıpratmaya çalıştığını ise “Atılan iftiralar, yalancı tanıklar, mahkemeye getirmedikleri tanıklarla mahkeme sürecini uzatmaya çalışan, her dilekçede iftira atan, kanıtlanabilir olmasına rağmen süreci uzatarak psikolojik olarak beni yıpratmaya çalışan bir şirket @polatholding” sözleriyle ifade etti.

Polat Holding’e yaptırım istedi

Türkiye’de Polat Holding gibi ‘çalışanına sahip çıkmayan şirketler’ olduğunu belirten Aloğlu, mahkemeden Polat Holding gibi çalışanına sahip çıkmayan şirketlere yaptırımlar uygulanmasını istedi.

Genel Müdür Kaan Yücel’e de sitem!

“En üzücü şeylerden biri de yıllarca dirsek temasında çalıştığım kişilerin statüleri için beni yüzüstü bırakmaları ve her şeye göz yummaları” diyerek sitemlerini de paylaşan Aloğlu, kazanın olduğu dönem Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü, şimdi ise Polat Holding CEO‘su olan Kaan Yücel için de “Bunların başında da şirketin genel müdürü @knyucel geliyor. Herkesi tek tek saymayacağım elbette, herkes kendini biliyor. Bilmedikleri şeyse, bugün bunu belki ben yaşadım ama yarın onlar da yaşayabilirler, hayat insana neler getirecek hiç birimiz bilmiyoruz. Bugün beni desteklemeyen @polatholding sizi mi destekleyecek? Karma diyelim, eden bulur diyelim ya da ilahi adalet diyelim, ne dediğimiz önemli değil… Bugün sessiz kalan bu sessizliğe mahkum olacak bir gün… Ben buna da tüm kalbimle inanıyorum” diye konuştu.

Ne olmuştu? 

Habibe Aloğlu, bu arabadan şans eseri sağ çıktı…

Polat Holding Kurumsal İletişim Müdürü Habibe Aloğlu Doğan, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’den İstanbul’a gitmek üzere havalimanına giderken feci bir trafik kazası geçirdi. Polat Holding’in sevilen müdüresi ameliyattan çıktı, 5 saat uyutuldu…

Aloğlu’nun yaşadığı iş kazasını bu haberle duyurmuştuk…

Emlak sektöründe özel haberleriyle takip edilen imarpanosu.com, yayından kaldırılması taleplerine “İş kazası olduğu inkar edilebilir” diye cevap vererek o tarihten bugüne yayında tuttu!

İşte o haberimiz:

Polat Holding bu kazayla sarsıldı… Habibe Aloğlu Doğan yaralı!

Habibe Aloğlu’nun geçirdiği trafik kazasının fotoğraflarını yayınladığımız haberimizi görmek için buraya tıklayın!

İş kazası nedir? 

İşçinin işverene ait işyerinde veya işyeri dışında işin yürütülmesi için yapılan çalışmalar sırasında yaralanmasına, ölümüne veya ruhsal açıdan zarara uğramasına neden olan olaylara iş kazası denilmektedir.

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 13. maddesine göre iş kazası sayılan haller şunlardır:

İşçinin işyerinde bulunduğu sırada uğradığı bedensel ve ruhsal zararlar,

İşveren tarafından yürütülmekte olan iş nedeniyle sigortalı kendi adına ve hesabına bağımsız çalışıyorsa yürütmekte olduğu iş nedeniyle gerçekleşen her türlü olay (!),

Bir işverene bağlı olarak çalışan sigortalının, görevli olarak işyeri dışında başka bir yere gönderilmesi nedeniyle asıl işini yapmaksızın geçen zamanlarda işçinin uğradığı zararlar,

Emziren kadın sigortalının, iş mevzuatı gereğince çocuğuna süt vermek için ayrılan zamanlarda maruz kaldığı zararlar,

Sigortalıların, işverence sağlanan bir taşıtla işin yapıldığı yere gidiş gelişi sırasında, meydana gelen ve sigortalıyı hemen veya sonradan bedenen ya da ruhen engelli hâle getiren her türlü kaza, iş kazası sayılır.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 3.maddesine göre iş kazası; “işyerinde veya işin yürütümü nedeniyle meydana gelen, ölüme sebebiyet veren veya vücut bütünlüğünü ruhen ya da bedenen engelli hâle getiren olay” olarak tanımlanmıştır.

Macar haber portalı: Acımasız kaza! Araba tamamen parçalandı!

Habibe Aloğlu’nun ölümden döndüğü trafik kazası, Macaristan’da yayın yapan bir haber sitesi tarafından;

“Havaalanına giderken acımasız kaza: Otobüse çarpan araba tamamen parçalandı” başlığıyla duyuruldu. Haberde şöyle denildi:

“Bir otobüs ve bir araba çarpıştı Budapeşte XVIII. ilçe, Liszt Ferenc Havaalanı yolunda.
Başkentten profesyonel itfaiyeciler kazaya büyük bir güçle müdahale etti. Binek araçta sıkışan iki kişi, ekipler tarafından gergi kesicilerle kurtarıldıktan sonra kurtarıcılara teslim edildi. Çalışmalar, afet önleme operasyon servisi tarafından yönetildi. Havaalanına giden yol kapatıldı. Afet yönetiminin bildirdiğine göre, araçlar aynı zamanda şerit bariyeri de aşarak Gyömrői út’taki trafiği de engelliyor.”

O haber için buraya tıklayabilirsiniz!

Habibe Aloğlu isyan etti

İşte Habibe Aloğlu’nun instagram sayfasından paylaştığı o cümleler:

“Bu üzücü gündemde maalesef benim de başka bir gündemim var. Bugün @polatholding ile iş kazası davamın ilk duruşması var. Zira Polat Holding iş kazası olduğunu kabul etmiyor…

8 Kasım 2019, 3 yıl oldu bu Kasım ayında. 3 koca yıl, ne yaşadığımı ben biliyorum. Üç koca yılın ardından insan her şey geride kalmış, gelmiş geçmiş olsun demek istiyor ama elbette öyle olmuyor maalesef. Halen devam eden bir tedavi sürecim var. Bunca şeyle savaşırken, iş sebebiyle geçirdiğim bir kaza sonrası, 7 yıl canla başla çalıştığım, iş kazası olduğunu reddeden bir şirketle uğraşıyorum. Atılan iftiralar, yalancı tanıklar, mahkemeye getirmedikleri tanıklarla mahkeme sürecini uzatmaya çalışan, her dilekçede iftira atan, kanıtlanabilir olmasına rağmen süreci uzatarak psikolojik olarak beni yıpratmaya çalışan bir şirket @polatholding

Maalesef Türkiye çalışanına sahip çıkmayan Polat gibi şirketlerle dolu. Elbette sahip çıkanlar da var. Mahkemeler sonunda çalışanı koruyor ama keşke bu şirketlere yaptırımları da olsa…

Ben her şeye rağmen inanıyorum.

En üzücü şeylerden biri de yıllarca dirsek temasında çalıştığım kişilerin statüleri için beni yüzüstü bırakmaları ve her şeye göz yummaları…

Bunların başında da şirketin genel müdürü @knyucel geliyor. Herkesi tek tek saymayacağım elbette, herkes kendini biliyor. Bilmedikleri şeyse, bugün bunu belki ben yaşadım ama yarın onlar da yaşayabilirler, hayat insana neler getirecek hiç birimiz bilmiyoruz. Bugün beni desteklemeyen @polatholding sizi mi destekleyecek?

Karma diyelim, eden bulur diyelim ya da ilahi adalet diyelim, ne dediğimiz önemli değil…

Bugün sessiz kalan bu sessizliğe mahkum olacak bir gün…

Ben buna da tüm kalbimle inanıyorum.”

Polat Holding Macaristan’da neler yapıyor?

Duna Pearl: Polat’tan Macaristan’a inci proje

Duna Pearl lansmanı CANLI

‘Gül Baba Türbesi, Türklerin ve Macarlar’ın gurur duyacağı bir yer oldu’

Adnan Polat: Gül Baba, Muhteşem Yüzyıl gibi dizi olacak! VİDEO

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin