300x250

Satılık konutta fiyat en çok o ilde arttı

Satılık konutta yüzde 18'lik fiyat artışı ile ilk sırada yer alan şehir İstanbul, Ankara, Antalya değil Trakya Bölgesi'ndeki o ilimiz oldu... Kiralarda da en çok artış da İç Anadolu'daki ilimizden geldi.

Satılık konutta fiyat artış rekoru hiç beklenmedik yerden geldi… Ağustos’ta satılık konut fiyatında yüzde 18’lik artış Trakya’da, kiralık konutta artış İç Anadolu’da kayda geçti. İşte tablolarla detaylar…

Satılık ve kiralık konut fiyatlarında artış devam ediyor

Türkiye’nin uzman emlak platformu hepsiemlak Ağustos ayı endeksini açıkladı. Endekse göre Türkiye genelinde bir ayda kiralık konut fiyatlarında en fazla artış gösteren il yüzde 5 oranıyla Ankara oldu. Satılık konutta ise yüzde 18’lik yükseliş ile Edirne ilk sırada yer aldı.

Eylül2022, İstanbul –Hepsiemlak’ın ülke genelindeki verilerden oluşturduğu “Ağustos2022 Emlak Endeksi” sonuçları, Türkiye genelinde satılık-kiralık konut fiyat artışını gözler önüne serdi.

Ankara kiralık konutta yüzde 5 oranla ilk sırada

Temmuz ayında kiralık konut m2 fiyatı en fazla artış gösteren il olan Kocaeli, yerini Ağustos ayında yüzde 5 oranlık artış ile Ankara’ya bıraktı.

Yüzde 4 oranıyla Mersin ikinci sırada yer alırken yüzde2 artışla İstanbul listeye üçüncü sıradan girdi.

Türkiye genelinde 2021 yılının aynı dönemine göre kira oranları karşılaştırıldığında ise kiralık konutlarda yıllık en fazla yükseliş yüzde 180 oranla Adana oldu.

Adana’yı yüzde 176 ile Antalya, yüzde 169 ile Ankara, yüzde 160 ile de Aydın takip etti.

Antalya satılık konutta iki aydır zirvede

Satılık konutta ayın lideri Edirne oldu…

Satılık konutta geçtiğimiz ay ile karşılaştırıldığında yüzde 18 fiyat artışı ile Edirne ilk sırada yer aldı. Yüzde 9 ile Kocaeli ve Çorum ikinci sırayı paylaşırken, yüzde 8’lik artış ile Çanakkale üçüncü sırada yer aldı. İzmir ve Kıbrıs ise yüzde 7 oranında fiyat artışı göstererek dördüncü sırayı paylaştı.

Antalya Temmuz verilerinde de yine en fazla artış gösteren il olmuştu. Yüzde 226 ile Kocaeli ikinci sırada yer alırken Mersin yüzde 216ile üçüncü ve İstanbul yüzde 215 artış oranıyla dördüncü sırada yer aldı.

Bunları da beğenebilirsin