Starcity Outlet’in Varlık Yönetimi ve Kiralama Danışmanlığını Esas Gayrimenkul üstlendi

Starcity Outlet’in yatırımcısı Gençoğlu Grup ile stratejik bir iş birliği yapan Esas Gayrimenkul, 1 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla Starcity Outlet’in varlık yönetimi ve kiralama danışmanlığını üstlendi.

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım şirketlerinden Esas Gayrimenkul; Starcity Outlet’in yatırımcısı Gençoğlu Grup ile stratejik bir iş birliği yaparak, 1 Temmuz 2022 itibarıyla Starcity Outlet’in varlık yönetimi ve kiralama danışmanlığını üstlendi.

Uzman ekibiyle değer yaratan projeler geliştiren ve yöneten Esas Gayrimenkul, İstanbul’un gözde alışveriş merkezlerinden biri olan Starcity Outlet’in varlık yönetimi ve kiralama danışmanlığını gerçekleştirecek.

“Paydaşlarının beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak”

Konuyla ilgili açıklama yapan Esas Gayrimenkul COO’su Nevzat Yavan, “İş dünyasının önemli gruplarından Gençoğlu Grup ile stratejik bir iş birliği gerçekleştirdik. Esas Gayrimenkul olarak, Starcity Outlet’in varlık yönetimi ve kiralama danışmanlığını gerçekleştireceğimiz için gurur duyuyoruz. Değişen, dönüşen ve yeniden şekillenen pazar ile perakende ihtiyaçları ve ziyaretçi beklentilerini en iyi biçimde karşılamak, farklılaşan rekabet ve ticaret şartlarına hızla uyum sağlamak, bununla birlikte hizmet kalitesini en üst seviyede tutarak sektörde fark yaratmak iş birliğimizin en önemli hedefi olacak. Starcity Outlet, güçlü marka karması, yüksek performansı ve Gençoğlu Grup’un bakış açısı, kurum kültürü, motivasyonu ve Esas Gayrimenkul’ün varlık yönetimi anlayışı ile her zaman tüm paydaşlarının beklentilerini en üst düzeyde karşılayacaktır” dedi.

Nevzat Yavan sözlerine şöyle devam etti: “Varlık yönetimi anlayışımızda, insanı merkeze alarak, iş ortaklarımız ve markalar ile yakın ilişkiler kurarak ve ticari ürün karması oluşturarak, sürdürülebilir yönetim kalitesine odaklanıyoruz. Esas Gayrimenkul’ün bu alandaki başarısını 13. AVM’miz olan Starcity Outlet ile sürdürmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde varlık yönetimi portföyümüzü büyüterek farklı AVM’ler ile işbirliği gerçekleştireceğiz.”

Yıl boyunca yerli ve yabancı ilgisi

2010 yılında kapılarını ziyaretçilere açan ve Temmuz 2016 itibarıyla Gençoğlu Grup’a geçen Starcity Outlet; ziyaretçilerine keyifli, rahat ve hesaplı alışveriş için gerekli her türlü konforu sunarak, alışverişten beklentileri yükseltmeye ve hayata renk katmaya devam ediyor.

134 bin metrekare inşaat alanına, 50 bin 227 metrekare kiralanabilir alana ve 48 bin 500 metrekare açık-kapalı otopark alanına sahip olan Starcity Outlet; CNR Fuar merkezine yakın konumu, bünyesindeki dünya markaları ve outlet fiyatlarıyla yıl boyunca yerli ve yabancı birçok ziyaretçi tarafından yoğun ilgi görüyor.

Esas Gayrimenkul

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım firmalarından biri olan Esas Gayrimenkul, alanında uzman ekibiyle uzun vadede değer yaratan projeler geliştiriyor ve yönetiyor. 2009 yılında faaliyete başlayan Esas Gayrimenkul, yurtiçi ve yurtdışında toplamda 3 milyar Euro yatırımla, çevre dostu olan ofis, konut ve alışveriş merkezi projelerine imza attı.

Türkiye genelinde 7 alışveriş merkezi, 3 ofis binası ve 1 konut projesini hayata geçiren Esas Gayrimenkul, sahibi olduğu alışveriş merkezlerinin yanı sıra yönetimini üstlendiği alışveriş merkezleriyle de Varlık Yönetimi alanında faaliyetlerine devam ediyor.

Starcity Outlet, MalatyaPark, Gaziantep Sanko Park, Konya Kentplaza, Van Alışveriş Merkezi ve Düzce Algünpark projesi kiralama ve yönetim başta olmak üzere tüm süreçlerine rehberlik eden Esas Gayrimenkul, toplamda 13 AVM ve 600 bin metrekare kiralanabilir alanı yönetiyor.