300x250

Süleyman Çetinsaya: Bu karar sektörü hareketlendirecek

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, kamu bankalarının faiz indirimi ve Emlak Konut'un tarihi kampanyasını değerlendirdiği açıklamasında, "Konut alıcılarını sevindiren bu karar sektörümüze canlılık, satışlara da yukarı yönlü bir hareketlilik sağlayacaktır" dedi. Çetinsaya, kampanyaya Avrupa Konutları markasıyla ürettikleri Başakşehir ve Yamanevler projeleriyle katıldıklarını bildirirken, Avrupa Konutları Atakent 4 B ve Avrupa Konutları Vadi projelerinde son durum bilgisini de paylaştı...

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Emlak Konut GYO ve kamu bankalarının tarihi kampanyalarını değerlendirdi.

EMLAK KONUT HAYALLERİNİ ERTELEME TÜRKİYE KAMPANYASI İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Avrupa Konutları markasıyla konut sektöründe önemli bir yere sahip olan Artaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Çetinsaya, Emlak Konut’un kampanyasına Başakşehir ve Yamanevler projeleriyle katıldıklarını; Avrupa Konutları Atakent 4 B ve Avrupa Konutları Vadi projelerinde son durum bilgisi ile birlikte paylaştı. İşte Çetinsaya’nın o açıklaması…

Süleyman Çetinsaya: “Sektör 2020 yılına güçlü bir giriş yaptı”

“Ülkemizin son 10 yılına bakıldığında ekonomi alanında önemli atılımlar ve büyüme oranları kaydedildiğini görüyoruz. Temsilcisi olduğumuz inşaat sektörü de yıllardır ülkenin lokomotif sektörü olarak büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Sektör, 2019’un son çeyreği ile birlikte 2020 yılına güçlü bir giriş yaptı. Türkiye İstatistik Kurumu’ da Türkiye ekonomisinin 2020’nin birinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,5 büyüdüğünü açıkladı. Yine yılın ilk çeyreğinde yapılan konut satışlarının da geçtiğimiz yıla oranla ciddi artış kaydettiğine şahit olduk.

AVRUPA KONUTLARI PANDEMİ SÜRECİNDE “EVDE KAL” HAREKETİNE BÖYLE DESTEK VERDİ

“Salgınla mücadelede hükümetimiz dünyaya örnek oldu”

Ülkemiz adına 2020 yılı yükseliş trendinde ilerlerken birden dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ortaya çıktı. Kısa sürede 300 bini aşkın insanın ölümüne neden olan bu virüs, ekonomik ve sosyal yaşamı durdurdu, ülke sınırlarını kapattırdı, küresel büyümede dünyayı tehdit altına aldı.

Ülkemizde ise salgın sürecini çok iyi yöneten hükümetimiz, reel sektöre ve işveren kesimine sağladığı destek ve teşvik paketleriyle büyük moral verdi. Birçok alanda vatandaşlarımıza maddi destek sağlandı. Sağlık alanındaki alt yapımız dünyaya örnek oldu. Bu imkan ve kabiliyet, bizim ülkemizin temel dinamiklerinin ne kadar güçlü olduğunu bizlere gösterdi.

“Yeni teşvik hamleleri sektörü hareketlendirecek”

Bugünler de bir destek de sektörümüze verildi. İnşaat sektörünü koronavirüsün etkisinden kurtarma adına Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde kamu bankaları konut kredi faizlerini 12 ay ödemesiz, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,64 oranına indirdi.

Konut piyasası açısından hareketliliğin azaldığı bir dönemde bankaların konut kredisi vade oranlarını aşağıya çekmesi konut alımını kolaylaştıracağı gibi biz sektör temsilcilerini de mutlu etti.
Konut alıcılarını sevindiren bu karar sektörümüze canlılık, satışlara da yukarı yönlü bir hareketlilik sağlayacaktır.

Sektör temsilcileri olarak Haziran Ayı ile birlikte ‘Yeni Normal’ de yarınlara umutla bakarken konut satışlarının da kademeli olarak artacağı aşikar.

“Fırsat kampanyasında biz de varız”

Artaş İnşaat olarak fırsat kampanyasında Avrupa Konutları markalı projelerimizden yaşamın başladığı Başakşehir ve Yamanevler’le biz de yer aldık. Alıcılara yönelik konut alımının kolaylaştığı bu iki projemizde 12 ay ödemesiz, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,64 oran uyguluyoruz.

Avrupa Konutları Atakent 4 B ve Avrupa Konutları Vadi’de son durum

Öte yandan Avrupa Konutları Atakent 4 B’de inşaatımızı sürdürüyoruz. Markamızın en yenisi olacak ve Arıcılar’da yer alacak Avrupa Konutları Vadi projemizi de yıl içinde lanse etmeyi düşünüyoruz.”

KAMPANYA İLE EV SAHİBİ OLMAK İÇİN TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin