300x250

Sur Yapı Vitrin’de yüzde 40 aidat zammı isyan ettirdi!

Sur Yapı Vitrin konut alıcıları, yüzde 40 oranındaki aidat zammı üzerine isyan etti: Engellenerek seslerini hiçbir platformda duyuramadıklarını belirten Sur Yapı Vitrin sakinleri, change.org üzerinden imza kampanyası başlattı... İşte detaylar...

Emre KULCANAY imarpanosu.com ÖZEL HABER

Sur Yapı tarafından İstanbul’un Sultangazi İlçesi sınırları içindeki Yunus Emre Mahallesi’nde hayata geçirilen Sur Yapı Vitrin projesinden konut alan vatandaşlar, yüzde 40 oranında gerçekleşen aidat zammına isyan ettiler. Seslerini hiçbir platformda duyuramadıklarını, engellendiklerini belirten Sur Yapı Vitrin sakinleri, Change.org üzerinden imza kampanyası başlattılar.

‘Hem iskan hem aidat problemi var’ 

Öte yandan imarpanosu.com’a ulaşan bir Sur Yapı Vitrin sakini, yaşadıklarını sıkıntıyı şu cümlelerle dile getirdi. “Ben Suryapı Vitrin sitesinde oturuyorum. Sur Yapı’nın teslim ettiği tüm projelerde ciddi problemler var. Hem iskan konusunda hem de aidatlar konusunda…” dedi. Projenin yönetimini sürdüren Sur Yapı firmasının fahiş oranlarda aidat zammı yaptığına vurgu yapan okurumuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her yıl kafalarına göre yüzde 40 oranında zam yapıyorlar. Bir grubumuz var, sesimizi duyurmak istiyoruz. Her yerden şikayet ediyorlar”…

İsyan internete taşındı

Sur Yapı Vitrin sakinleri, ağır aidat zammı iddiasıyla şikayetleri internet üzerinden imza toplayarak yetkililere sunan change.org sitesinde imza kampanyası başlattılar. Change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasında Suryapı Mağduriyeti başlığı altında şu cümleler yer aldı:

“Bizler SURYAPI firmasinin yapmis oldugu SURYAPİ VİTRİN projesi sakinleriyiz…Elimizdeki avucumuzdaki ile zar zor aldigimiz bu projede basta aidat olmak uzere surekli haksizliga ugruyoruz ve sesimizi hic bir platformda duyuramiyoruz…Cunku engelleniyoruz…Ancak bir yerlerde bu veya bunun gibi firmalara gereken dersi vermek isteyen birileri olduguna da inaniyoruz. Zulme karsi dur diyin ve bir imza ile lutfen bize destek olun ki bu insanlar guclunun hakli olmadigini, haklinin guclu oldugunu kavrayabilsinler… Desteginizle İnsanlarin alin teri ve emegini hice sayarak sömüren ve aldigi paranin hakkini asla vermeden haksiz kazanc saglayan ve amiyane tabirle musterilerini asiri yuksek aidatlar ile soymaya calisan, surekli magdur eden bu gibi firmalara gereken dersi verelim…Tesekkurler…”

SURYAPI VİTRİN SAKİNLERİNİN İMZA KAMPANYASINI GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin