Tahincioğlu’ndan MIPIM 2016’ya ofisli çıkarma

Tahincioğlu, Mipim Fuarı’nda 3 ofis projesini görücüye çıkardı. Ofisleri satmayıp kiralayacağını açıklayan Tahincioğlu, uzun vadeli ortaklıklar için de görüşmeler yapıyor

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen Mipim Fuarı’na 3 yeni projesiyle katılan Tahincioğlu, fuar süresince projelerini tanıtarak, yabancı yatırımcılarla görüşecek. İstanbul’un önemli lokasyonlarından Levent ve Ataşehir’de devam eden projelerini görücüye çıkaran Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, fuarın Türkiye’nin emlak projeleri aracılığıyla dünyaya tanıtımı açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.

Tahincioğlu, “Gayrimenkul, Türkiye’de hızla gelişen ve büyüyen bir sektör. Tahincioğlu olarak her yıl geliştirdiğimiz projelerle sektöre değer kattığımızı düşünüyoruz. Sektör oyuncuları her yıl, çoğalarak bu fuarda yerlerini almalı. Hem ülkemizin bu konudaki iddia ve başarısını göstermek hem de yabancıların vizyonunu görmek açısından bu organizasyonlara katılım çok önemli” diye konuştu.

İnteraktif stant

Hepsi LEED özellikli ve adayı 3 ofis projesini sergilediği çadırı interaktif yapan Tahincioğlu, standı gezenlere de etkileşim imkânı vermiş oldu. Artık milyar dolarlık ve çok büyük ölçekli projeler yapıldığını anlatan Özcan Tahincioğlu, uzun vadede kendilerine bir yenilik, değişim sunabilecek yabancı ortaklıklar yapabileceklerini kaydetti. Fuar alanında yoğun ilgi gördüklerine dikkat çeken Tahincioğlu, şunları söyledi:

“Fuarların hem sektörü yakından takip etmek, hem de iş bağlantıları kurmak açısından önemi büyük. Birbirinden ayrıcalıklı üç önemli projemiz ile bu yıl Mipim’e geldik. Levent’te yer alan ve 2016’nın dördüncü çeyreğinde tamamlanmasını hedeflediğimiz Nidakule Levent ofis projemiz, 2017’nin birinci çeyreğinde teslimlerine başlayacağımız Nidakule Ataşehir Batı projemiz ve yine bizim için çok değerli olan Nidakule Finans Merkezi projemizi burada görücüye çıkarttık. Bu projeler kendi içinde benzeri olmayan, son derece nitelikli ve ayrıcalıklı projeler.

Nidakule Levent, Avrupa yakasının ilk tercih edilen iş merkezi bölgelerinden Levent’te inşa edilen, prestijli, A + sınıfı bir ofis projesi. Çevre ve kullanıcı dostu özellikleri sayesinde LEED Gold sertifikası adayı oldu. Metro ve AVM’lere yakın konumlanmış proje, 26 ofis katının yanı sıra, akıllı bina özelliğine sahip. Nidakule Ataşehir Batı ise, Ataşehir’deki finans merkezine yakın konumuyla, A+ ofis projesi olarak inşası devam eden Nidakule Ataşehir Batı projemiz de, LEED Gold Sertifikası’na aday bir proje. Son projemiz ise İstanbul Finans Merkezi’nin içinde yer alan Nidakule Finans Merkezi projesi. Bu proje iş dünyasının önemli bir merkezi olma iddiasını taşıyor.”

İstinye 2016’da satışta

Nitelikli perakende, ofis, konut ve alışveriş merkezi projelerinin yanında birinci sınıf otellerin inşa ve geliştirme çalışmalarında da bulunan Tahincioğlu, 2016 yılında da yeni projelerini satışa çıkaracak. Tahincioğlu’nun 2016 yol haritasında Kayaşehir, İstinye ve Bomonti projelerinin bulunduğunu ifade eden Özcan Tahincioğlu, satış değeri 6 milyar lira olan 3 projeyi satışa çıkaracaklarını ve önümüzdeki 3 yılda 10 milyar liralık 5 projeye imza atacaklarını belirtti.

İlgi Körfez’den Avrupa’ya kadar

Körfez Bölgesi’nden Avrupa’ya kadar değişik gruplarla randevuları olduğunu ve görüşmeler yapacaklarını belirten Özcan Tahincioğlu, proje bazında ortaklık teklifleri aldığını söyledi. Tahincioğlu, “Biz gayrimenkule farklı bir bakış açısı getirmek istiyoruz. Mesela ofis yatırımlarımızda ihtiyaç duyulan fonksiyonelliği çok iyi sağlıyoruz, bu da insanlar tarafından fark ediliyor, iltifat alıyor” dedi.

Milliyet

Bunları da beğenebilirsin