TOKİ sosyal konutlarından sonra orta gelirliye de konut kampanyası!

TOKİ sosyal konutlarından sonra Murat Kurum orta gelirliye de müjde verdi. Sosyal konuttan sonra orta gelir grubu için yeni konut kampanyası yolda. Hazine, Emlak Konut, GYODER, İNDER ve TMB ile görüşülüyor...

TOKİ sosyal konutlarından sonra orta gelir grubuna da Murat Kurum konut müjdesi geldi… Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yanı sıra Emlak Konut, GYODER, İNDER ve TMB ile görüştüklerini söyledi. İşte Murat Kurum’un orta gelir grubuna yönelik konut kampanyası müjdesi…

Bakan Kurum: Ekim’de açıklayacağız

TOKİ’nin 250 bin sosyal konut kampanyasının ardından bu kez orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Hazine Bakanlığı ile faiz konusunda çalışmamız var, indirimi ve taksidi de çalışıyoruz. Kampanyayı ekim ayı içinde açıklayacağız.” dedi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük TOKİ Sosyal Konut Projesi sonrası bu kez orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor.

TRT Haber’in haberine göre; Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Emlak Konut, GYODER, İNDER ve TMB ile görüşüyoruz” dedi.

Orta gelir grubu için sosyal konut projesi geliyor. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Orta gelir grubu için de konut kampanyası yapılacak. Çalışmalarda sona yaklaştık. Ekim ayı içerisinde bu kampanyanın detaylarını duyuracağız” ifadelerini kullandı.

Konut sektörü ile görüşülüyor

Daha önce Emlak Konut Kampanyası olarak açıklanan orta gelir grubu sosyal konut kampanyasında kapsam genişliyor. Bakan Kurum, “GYODER’le, İNDER’le, Türkiye Müteahhitler Birliği ile, Anadolu’da diğer müteahhitlerle görüşüyoruz. Bunun kapsamını genişleteceğiz” dedi.