300x250

TORKAM E5 Açık Çarşı dükkanları 140 milyon TL’ye satıldı

TOKİ güvencesinde TORKAM birikimiyle hayata geçirilen TORKAM E5’in Açık Çarşı dükkânları yatırımcıların ilgi odağı oldu. E5 Otoyolu’nun yanı başında, İstanbul’un altı aksı olarak nitelendirilen noktada yükselen TORKAM E5’in Açık Çarşı dükkânları yüksek katılımla yeni sahiplerini bulurken müzayede sırasında yüksek bir satış grafiği yakalandı.

E5 Otoyolu’nun Sefaköy – Florya aksında inşa edilen TORKAM E5’in Açık Çarşı dükkânları Teslim Müzayedesinde, satışa sunulan 71 dükkânın 53 adedi, 280 katılımcı ile yüzde 38 fiyat artışı göstererek 140 milyon TL bedelle satılarak son zamanların en önemli açık artırması oldu.

Dükkânların 780 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıktığı müzayedede yüzde 38 fiyat artışı sağlanırken üç saatlik kısa bir sürede Açık Çarşı dükkânları sahiplerini buldu. Gerçekleşen satışlar karşılığında 140 milyon TL gelir elde edildi.

Banka, eczane, kafe ve kuyumcu gibi birçok sektörün yer alacağı Açık Çarşı dükkânlarıyla alıcılarına kazançlı bir yatırım fırsatı sunan TORKAM, inşaat çalışmaları tüm hızıyla süren projesiyle bulunduğu bölgeye büyük değer katıyor.

DERELİ; “TORKAM E5 YENİ PROJELER İÇİN BİZE ÖRNEK OLDU”

TORKAM Holding İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli’nin açıklaması şöyle…

Alıcıların kazançlı bir yatırıma imza attıklarını belirten TORKAM Holding İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, “Açık artırma ile satışa sunduğumuz Açık Çarşı dükkânlarının son etabı olan teslim müzayedemiz, yatırımcılar tarafından büyük talep gördü. Daha önce satışa sunulan açık arttırmalar ile beraber 310 dükkânın 292 adedi satılarak teslim öncesi toplam %95 satış oranı ile tüm zamanların en önemli satışı olarak kayda geçmiştir. Yeni sahiplerine hayırlı olsun. Şimdiden hayırlı kazançlar diliyorum. Bu satış rakamları projemize olan güvenin bir göstergesi olmakla beraber ulaşım ağlarının da merkezinde olduğumuzu kanıtlamıştır. TORKAM E5 metrobüs durağı, otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım hatlarının yanı başında yer alıyor. Burada projeye özel metro durağı da olacak. Yine önünden 3 milyon, içinden de 700 bin kişi ile günde 3 milyon 700 bin kişiye ticari ünitelerimiz potansiyel kazanç sağlayacak. TORKAM E5 Açık Çarşı dükkânlarına yatırım yapanlar ciddi anlamda kar elde edecekler. Ayrıca, projemizin Millet Bahçesi projeleri kapsamında yakın bir dönemde dönüştürülecek Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında yer alması büyük avantaj. TORKAM E5 projemiz yeni projeler için bize güzel bir örnek oldu. Yeni yatırımlarımızla ülkemize, milli gelirimize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

OFİS SATIŞLARI SÜRÜYOR

3 Katlı Ofis bloklarında 117 adet fleksi (birleştirilebilir) ofisin satışı hali hazırda devam etmektedir. 3 kattan oluşan, yatay mimarisiyle yenilenen bölgenin gelişiminde örnek olarak konumlanacak TORKAM E5, 20.776,46 metrekare arsa üzerinde yükseldi. Metro durağı ile bütünleşecek bir yapıda tasarlanan TORKAM E5 projesinde zemin altında (-7) kat bulunuyor.

Toplam inşaat alanı 127 bin metrekareye ulaşan projeyle bölgeye 234 rezidans daire, 117 ofis, 310 cadde dükkânı ve 896 araçlık otopark kazandırılırdı.

Bunları da beğenebilirsin