yarisibizden.gov.tr yayında! İstanbul’da yüzyılın dönüşümü başladı!

yarisibizden.gov.tr sitesi yayına geçti... Yarısı Bizden kampanyasıyla pilot bölge seçilen İstanbul'da yüzyılın kentsel dönüşümü başlıyor. Peki İstanbul'da kentsel dönüşüm yarısı bizden uygulaması nasıl olacak? İşte Bakan Murat Kurum'un açıklamasıyla detaylar...

yarisibizden.gov.tr internet sitesi yayında… Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Yarısı Bizden kampanyasına başvurularının başladığını duyurdu. Bakan Kurum paylaşımında “Güvenli konutlar için Yarısı Bizden kampanyamıza bugünden itibaren 29 Mayıs’a kadar başvuru yapabilirsiniz. Kampanyayla ilgili merak edilen her bilgi http://yarisibizden.gov.tr adresinde” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da yüzyılın dönüşümünün başladığını vurgulayan Bakan Kurum, “Güvenli konutlar için Yarısı Bizden kampanyamıza bugünden itibaren 29 Mayıs’a kadar başvuru yapabilirsiniz. Kampanyayla ilgili merak edilen her bilgi yarisibizden.gov.tr adresinde. Herkesin İstanbul’unu birlikte dönüştürelim” ifadelerini kullandı.

Yarısı Bizden TOKİ evleri böyle olacak! FOTOGALERİ

Bakan Kurum’un ayrıca “Adım adım dönüşüm süreci” başlığıyla paylaştığı görselde ise “Evinizi TOKİ ile dönüştürün” ifadeleriyle kampanyaya ilişkin bilgilere yer verildi.

2+1 ve 3+1 konut için devlet kaç TL karşılayacak?

Yarısı Bizden 2+1 ödeme planı açıklandı!

Buna göre, 100 metrekare 2+1 dairenin 750 bin lirası devletten olmak üzere kalan tutara yüzde 10 peşinat, 5 bin 625 liradan başlayan taksitlerle 10 yıl vade ile ödeme imkanı getirilecek.

Yarısı Bizden 3+1 ödeme planı açıklandı!

120 metrekare 3+1 dairenin de 900 bin lirası devletten olmak üzere, kalan tutar yüzde 10 peşinat, 6 bin 750 liradan başlayan taksitle 10 yıl vade ile ödenebilecek.

20 soruda Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden!

Nasıl başvurulur?

Dönüşüm süreci adımlarına ilişkin ise şu bilgiler paylaşıldı:

Adım 1- Mülk sahibi 26 Nisan-29 Mayıs tarihlerinde e-Devlet üzerinden başvuru yapacak.

Adım 2- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı uzmanları tarafından başvuruda bulunulan binanın ön incelemesi yapılacak ve keşif raporu hazırlanacak.

Adım 3- Gönüllülük esasıyla anlaşma sağlanan bina için protokol hazırlanacak, proje aşamasına geçilecek.

Adım 4- Ruhsat alma süreci başlayacak.

Adım 5- Binanın boşaltılmasıyla TOKİ tarafından başlatılacak süreçte en geç 2 yıl içinde inşaat tamamlanacak, bu süreçte 10 bin 500 lira taşınma ve aylık 5 bin 250 lira kira yardımı yapılacak.

Yarısı Bizden e-Devlet başvuru adımları!

Yarısı Bizden kampanyası avantajları neler?

Yaklaşık 1,5 milyon adet riskli bağımsız bölüm stoğunu barındıran İstanbul için dönüşüm hareketi hızlanıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı eliyle konutunu uygun şartlarda dönüştürüp güvenli bir evde oturmak artık daha kolay… Yarısı Bizden kampanyasında mülk sahiplerine şu avantajlar sunuluyor:

– 2 yılda teslim

– 0.79 vade farkı

– Kredili ödeme

– TOKİ vadeli ödeme

– 120 ay vade

yarisibizden.gov.tr