300x250

Yeni koronavirüs yasakları! Erdoğan açıkladı!

Yeni koronavirüs yasakları, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Yeni kısıtlamalar kapsamında sokağa çıkma yasağı var mı? 20 yaş altına yasak geldi mi? Okullar kapanacak mı? İşte son koronavirüs yasakları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısında alınan son kararları açıkladı. Koronavirüs salgını ile mücadelede alınan son kararlar şöyle:

Yeni tedbirler bu akşam başlıyor! Neler yasak?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı

– Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10.00 – 20.00 dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

Okullar tatil, eğitim internette

Eğitimde ara tatil, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

20 yaş altına da kısıtlama

Halen 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 20 yaş altı için de uygulanacak.

AVM, market, berberlere saat sınırı

Alışveriş merkezleri, marketler, restoranlar, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Sinemalar kapandı

Sinemalar sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Sadece paket servis olacak, kıraathaneler kapandı

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek. Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

Maçlara seyircisiz devam

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek.

Sigara yasağı sürüyor

Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek. İl kurulları bu sınırlamayı genişletebilecek. Kamu ve özel sektör işyerlerindeki esnek mesai düzeni uygulamasına hassasiyet gösterilecek. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacaktır.

Bunları da beğenebilirsin