YHT Eskişehir treni seferlerine başlıyor

Eskişenirliler'e müjde! İstanbul-Eskişehir-İstanbul seferleri için özel YHT seferi başlıyor. İşte İstanbul'dan sadece Eskişehir'e kadar gidecek o Eskişehir YHT Treni hakkında ilk bilgiler...

#EskişehirEkspresi geri dönüyor… İstanbul-Eskişehir-İstanbul seferi yapacak YHT treninin detayları belli oldu. İşte Eskişehirliler’in yıllardır talep ettiği Eskişehir’e özel Yüksek Hızlı Tren’in hareket tarih ve saatleri…

Yüksek Hızlı Tren (YHT) hizmete açıldığından bugüne kadar İstanbul-Ankara-İstanbul, İstanbul-Konya-İstanbul seferlerini yapan YHT trenlerinden bilet bulamamaktan şikayet eden Eskişehirliler’in feryadı sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından duyuldu.

Eskişehir ara istasyon olmaktan kurtuluyor

Eskişehirliler, İstanbul’a veya Ankara’ya gidecek trenler Eskişehir kalkışlı veya Eskişehir varışlı olmadığı için bilet bulmakta zorlanıyordu. Eskişehir milletvekilleri bu sorunu yıllardır dile getirmiş, ancak yine de bir sonuç alınamamıştı.

Eskişehir, ‘ara istasyon’ muamelesinden dolayı İstanbul ve Ankara yolcusu gibi Eskişehir öncesi kalkışlı bir istasyonu seçerek bilet almak ve daha fazla ücret ödemek zorunda kalıyordu. Özellikle de bayram ve okul açılış-kapanış dönemlerinde Eskişehir’e tren bulamamaktan şikayetçi olan Eskişehirliler sonunda kendilerine özel bir YHT seferine kavuştu.

YHT İstanbul Eskişehir treni, İstanbul Söğütlüçeşme istasyonundan kalkarak, sırasıyla İzmit, Arifiye, Bilecik, Bozüyük istasyonlarını geçerek son durağı Eskişehir’de duracak, Ankara veya Konya yönüne hareket etmeyecek. YHT İstanbul Eskişehir treni, yıllar önce yolcu taşıyan ve Eskişehirliler’in “Eskişehir’e özel treni, Eskişehir Ekspresi” özlemini bir nebze olsun dindirebilecek…

YHT Eskişehir treni seferlerine ne zaman başlıyor?

YHT İstanbul Eskişehir seferinin saatleri böyle…

YHT Eskişehir treni, 10 Eylül 2022 Cumartesi gününden itibaren İstanbul-Eskişehir arasında karşılıklı seferlerine başlıyor.

YHT Eskişehir-İstanbul sefer saatleri ne zaman? 

YHT Eskişehir-İstanbul sefer saati ve durakları da böyle…

YHT Eskişehir treni, Eskişehir – İstanbul seferini 10 Eylül Cumartesi gününden başlamak üzere her sabah saat 06:00’da Eskişehir’den kalkış ve 09:04’de İstanbul’a varış planı ile yapacak.

Eskişehir YHT treni her sabah saat 06:00’da Eskişehir Tren Garı’ndan hareket edecek, saat 09:04’te İstanbul Söğütlüçeşme İstasyonu’na ulaşacak.

YHT Eskişehir treni İstanbul’dan ne zaman kalkacak? 

10 Eylül Cumartesi günü başlayacak seferlerle YHT Eskişehir Treni, her akşam 20:40’ta İstanbul Sögütlüçeşme İstasyonu’ndan hareket edecek, 23:49’ta Eskişehir Tren Garı’na ulaşacak.

YHT Eskişehir trenini yolculuk süresi ne kadar? 

YHT İstanbul-Eskişehir-İstanbul treninin yolculuk süresi 3 saat 9 dakika olarak hesaplandı.

YHT Eskişehir treninin istasyonları hangileri? 

YHT Eskişehir treninin durakları şöyle:

– İstanbul (Söğütlüçeşme)

– Bostancı,

– Pendik,

– Gebze,

– İzmit,

– Arifiye,

– Bilecik,

– Bozüyük,

– Eskişehir

imarpanosu.com