Yöresel lezzetler Üsküdar’da! VİDEO-FOTO!

Yöresel lezzetler Üsküdar'da festivale dönüştü. Peki Üsküdar Yöresel Lezzetler Festivali 2023 içinde hangi şehirden hangi ürünler kaç TL'den satılıyor? Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in açıklaması ile kısa video turu ve fotogaleri haberde...

Yöresel lezzetler Üsküdar’da İstanbullular’ın beğenisine çıktı… Üsküdar Yöresel Lezzetler Festivali 2023 bu yıl ikinci organizasyon ile Türkiye’nin 39 ilinden gelen yöresel ürünleri bir araya getirdi. Peki Yöresel Lezzetler Festivali’nde hangi illerden neler var? Yöresel Lezzetler Festivali’nde ürünler kaç TL’den satılıyor? İşte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in açıklaması, festivalden ürün ve etiketlerin gösterildiği kısa tur videosu ve fotogaleri ile detaylar…

YÖRESEL LEZZETLER FESTİVALİ NE ZAMANA KADAR AÇIK?

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yöresel Lezzetler Festivali’ Harem Meydanında başladı.

Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’nin farklı bölgelerindeki lezzetlerin bir arada olduğu, renkli görüntülere ve eşsiz lezzetlere sahne olan festival 1 Ekim’e kadar sürecek.

Üsküdar Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Yöresel Lezzetler Festivali’ Harem meydanında başladı. Üsküdar Belediyesi, Türkiye’nin dört bir yanındaki yöresel lezzetlerin damga vurduğu bir festivale imza attı.

Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’nin farklı bölgelerindeki mutfakların yöresel lezzetleri, Harem Meydanı’nda Yöresel Lezzetler Festivali’nde sergileniyor.

81 ilin yöresel lezzetleri sunulurken, yerel sanatçılar da konserleriyle bu lezzetlere eşlik ediyor.

Katılımın ücretsiz olduğu festival sıra dışı sunumları ve ikramlarıyla oldukça renkli görüntülere sahne oluyor.

ÜSKÜDAR YÖRESEL LEZZETLER FESTİVALİ’NDE NELER VAR? KAÇ TL?

Açılışa katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen stantları dolaştı. Harem Meydanında kurulan alan 1 Ekim’e kadar İstanbulluları misafir edecek.

Hilmi Türkmen: “Kardeşlik, dostluk, lezzet bu festivalde buluşuyor”

Festivalin açılışında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Yine tarihi bir günü birlikte yaşıyoruz. 2’incisini düzenlediğimiz Yöresel Lezzetler Festivalimiz Üsküdar’ımıza, İstanbul’umuza, Anadolu’muza hayırlı uğurlu olsun. Geçtiğimiz yılda yaptığımız Yöresel Lezzetler Festivalinden aldığımız ilhamla ikincisine daha özel bir hazırlık yaptık.

Bu yıl sayımız da misafirlerimiz de arttı. Bu yıl ilk defa bu güzel festivalde yurtdışından bir misafirimiz de oldu. Bosna Hersek’ten gelen kardeşlerimizle burada stant açmak suretiyle dünyaca meşhur Boşnak Böreğini siz sevgili hemşehrilerimizle buluşturmuş oldular.

Güzel Anadolu’muzun güzel toprakları olarak, yer altı yer üstü zenginlikleri ile dünyanın cennet köşelerinden, cennet topraklarından birisine sahibiz. Bizim iklim şartlarımız yeraltı zenginliklerimiz toprağımızın bereketi ile insanların sofrasına ulaşan lezzetler her geçen gün güzel Üsküdar’ımızda hemşehrilerimizle buluşmaya devam ediyor.

Kardeşlik, dostluk, lezzet bu festivalde buluşuyor. Lezzet festivalimiz önümüzdeki hafta sonuna kadar devam edecek” dedi.

ÜSKÜDAR YÖRESEL LEZZETLER FESTİVALİ – FOTOGALERİ! 

Üsküdar Yöresel Lezzetler Festivali’ni fotogaleride gezmek için aşağıdaki fotoğraflara dokunun/tıklayın gezinin…

Üsküdar Yöresel Lezzetler Festivali 2023 başlıyor