2023 TOKİ indirim kampanyası açıklandı!

2023 TOKİ indirim kampanyasının detayları belli oldu. İşte TOKİ indirim kampanyası 2023 konut, iş yeri ve arsa için koşulları...

2023 TOKİ indirim kampanyası ne zaman başlıyor? 2023 TOKİ indirim kampanyası konut ve iş yeri indirim oranı yüzde kaç? 2023 TOKİ indirim kampanyası arsa için indirim ne kadar? 2023 TOKİ indirim kampanyası şartları neler? 2023 TOKİ indirim kampanyası için kimler başvurabilecek? 2023 TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları neler? İşte 2023 TOKİ indirim kampanyası detayları…

2023 TOKİ indirim kampanyası ne zaman başlıyor?

TOKİ’nin indirim kampanyası bu yıl (2023) 24 Nisan’da başlıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut /iş yeri ve arsa alıcıları için her yıl yapılan indirim kampanyası bu yıl 24 Nisan’da başlayacak.

2023 TOKİ indirim kampanyası son başvuru tarihi ne zaman?

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 18 Mayıs’a kadar başvuru yapabilecek.

2023 TOKİ indirim kampanyası indirim oranı yüzde kaç?

TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim yapacak. Ayrıca arsa alıcılarına ise yüzde 12.5 oranında indirim uygulanacak.

2023 TOKİ indirim kampanyası planında esnek ödeme var mı?

Konut ve işyerlerinde esnek ödeme ile yüzde 25 indirim uygulanacak. Yüzde 25 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanabilecek.

TOKİ yüzde 25 indirim yapacak!

2023 TOKİ indirim kampanyası ne zaman bitecek?

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 24 Nisan – 18 Mayıs 2023 tarihleri arasından ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

2023 TOKİ indirim kampanyası için kimler başvurabilir?

Alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekmektedir. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmamalıdır.

TOKİ arsa indiriminden kimler faydalanabilecek? Açıklandı!

2023 TOKİ indirim kampanyası şartları neler?

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekmektedir. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmamalıdır.

Kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabiliyor. Ayrıca TOKİ’ye ödenmesi gereken taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler. Kampanya tarihinden sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacaktır.

Vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden arsa satışları için de yüzde indirim yapılacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 24 Nisan – 12 Mayıs 2023 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen arsa alıcıları için yüzde 12,5 oranında indirim yapılacak.

Arsa indirim kampanyasından, geri ödeme taksitleri 2022 yılı Haziran ayının 30’uncu gününe kadar başlamış olan arsa alıcıları faydalanabilecektir.

Arsa alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 24 Nisan – 12 Mayıs 2023 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri TC Ziraat Bankasından öğrenebilecek ve borçlarını kapatabileceklerdir.

Alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekmektedir. Ayrıca geriye dönük taksit borcu bulunmamalıdır. Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacaktır.

TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman? Nasıl? Açıklandı!

toki.gov.tr