300x250

Ankara’da deprem!

Ankara Kalecik İlçesi merkezli bir deprem meydana geldi. Ankara'da bu gece meydana gelen deprem, AFAD'a göre 4.5 ve Kandilli Rasathanesi'ne göre 4.6 büyüklüğünde... Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, olumsuz bir durumla karşılaşmadıklarını, Ankara Valisi Vasip Şahin, can ve mal kaybı olmadığını, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise teyakkuz halinde olduklarını açıkladı. İşte detaylar...

AFAD’a göre saat 22:53’te Ankara Kalecik merkezli 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ne göre deprem 4.6 şiddetinde kaydedildi. Ankara Kalecik merkezli deprem, AFAD’a göre 12.81 Km, Kandilli’ye göre ise 6.7 Km derinlikte gerçekleşti.

Deprem böyle duyuruldu

Ankara’da bu gece yaşanan deprem, AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nin resmi Twitter hesaplarından böyle açıklandı:

Bakan Kurum: Olumsuz durum ve ihbarla karşılaşmadık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşılmadığını söyledi. İşte Bakan Kurum’un açıklaması :

“Ankara’da Kalecik merkezli meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Depremin hemen ardından İl Müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan ilk incelemede şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadık.”

 

Vali Şahin: Kayıp yok 

Ankara Valisi Vasip Şahin, açıklamasında deprem nedeniyle can ve mal kaybı olmadığını bildirdi. Vali Şahin’in açıklaması şöyle…

“Saat 22:53’te ilimiz Kalecik ilçesi merkezli (AFAD verilerine göre) 4,5 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can veya mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir.”

Belediye Başkanı Yavaş: Teyakkuz halindeyiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, depremin ardından bu açıklamayı yaptı:

“Ankara merkezli 4.5 büyüklüğündeki deprem hepimizi endişelendirdi. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bizlere Başkent 153 hattından ulaşabilirsiniz. Bütün vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin