Antalya’da satın alabileceğiniz 5 harika konut projesi

Antalya denildiği zaman turizm akla gelir. Plaj ve turizm merkezi Antalya’da ev almak, geleceğe yatırım yapmak isteyen yatırımcıların hayalidir. Her geçen gün büyüyen turizm sektörü, Antalya’ya olan ilgiyi artırmıştır. Özellikle yabancılar bu şehre büyük ilgi gösteriyor. Lüks otellerin her geçen gün arttığı bu şehir, gayrimenkul dünyasının yeni tercihi haline geldi. Antalya konut projeleri de gayrimenkul piyasasını etkiliyor.

Antalya Konut Fiyatları

Turizmin başkenti Antalya’da evler 55 bin ile 25 milyon lira arasında değişiyor. Köy, kent ve turizm bölgesi kategorisinde farklılık gösteren bölgelerde gayrimenkul fiyatları da farklılık gösteriyor. Özel havuzlu villalardan, köy evlerine kadar birçok gayrimenkul seçeneği, Antalya’da alıcı buluyor. Antalya satılık daire sektöründe, 1+1 stüdyo daireler bekarlar ve yeni evliler için ideal. Site tarzı düşünenler için 2+1 ve 3+1 seçenekler tercih edilmektedir.

Işıklar ve Meltem bölgesi, sessiz ve sakin bir bölgedir. Ayrıca elit tabakanın mekanı olan Kemer ve Lara bölgeleri gayrimenkul kategorisinde favori bölgelerdir. Beş yıldızlı oteller ve Antalya konut projeleri gayrimenkul fiyatlarında belirleyici rol oynuyor. Kepez, Muratpaşa ve Alanya, Antalya’nın merkezi bölgeleridir. Buradaki gayrimenkul fiyatları merkezi özellik nedeniyle farklıdır.

Fiyatları etkileyen diğer bir konu sosyal yapıdır. Elit tabakanın tercih ettiği mekanlar daha düzenli ve daha lüks bir görüntüye sahiptir. Buralarda Antalya satılık daire fiyatları astronomik rakamlara ulaşıyor. Kenar mahalleler ve köylere yakın bölgelerde fiyatlar biraz daha düşük.

Neden Antalya’dan Konut Satın Almalıyız?

Türkiye’yi dünyaya tanıtan şehirlerden biri Antalya’dır. Yabancı gayrimenkul yatırımcıları, Antalya’yı tercih ediyor. Lüks otellerin her geçen gün çoğalması, gayrimenkul piyasasını yükseltiyor. Lara ve Kemer gibi bölgeler, yabancı turistlerin ve elit tabakanın tercihi haline gelmiştir. Bu tercih bu bölgelerde gayrimenkul fiyatların tavan yapmasına neden oldu.

Antalya, her zaman için yatırım şehri olmuştur. Bunun nedeni her yıl çoğalan uluslararası özelliklere sahip lüks otellerdir. Gayrimenkul alırken yeni otel projelerini takip edebilirsiniz. Özel konut projeleri ve hastane projeleri, o bölgenin gayrimenkul değerinin artmasında etkili rol oynamaktadır. Yeni konut projeleri, havaalanı inşaatları, terminaller, çevre yolu inşaatları ve büyük otel projeleri, gayrimenkul piyasasının oluşumunda önemli rol oynamaktadır.

Antalya Konut Projeleri

Bu yazımızda sizlerle Antalya’da hem yatırım hem de oturumluk konut projelerini paylaşacağız. Aşağıdaki listede Antalya konut projeleri arasında özenle seçilmiş seçenekler göreceksiniz. Dilerseniz projenin altındaki görsele tıklayarak projeyi inceleyebilir ve form doldurarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İşte sizin için derlediğimiz Antalya konut projeleri listesi:

Sur Yapı Antalya

Sur Yapı Antalya Fiyatları

Sultan Konakları Göksu 2

Sultan Konakları Göksu 2 Fiyatları

Zeytinpark Rezidans

Zeytinpark Rezidans Fiyatları

Deluxe Antalya

Deluxe Antalya Fiyatları

İltemir Residence

İltemir Residence Fiyatları

KAYNAK: Hürriyet Emlak Projeland