İstanbul’da her keseye uygun 13 harika konut projesi

Farklı gelir gruplarına sahip pek çok kişinin yaşadığı İstanbul'da konut ihtiyacı da çeşitlilik gösteriyor. Bu neden ile İstanbul konut projeleri farklı özelliklerde hayata geçiriliyor. Avrupa yakasında Esenyurt, Beylikdüzü, Bahçeşehir gibi önemli merkezlerde birçok projenin hayata geçirildiğini görebilirsiniz. Anadolu yakasında ise Ümraniye, Maltepe, Pendik gibi ilçede farklı özelliklere sahip projeler boy gösteriyor.

İstanbul’da hızlı bir gelişim gösteren inşaat sektöründe artık her bütçeye uygun seçenekleri bulmak kolaylaşıyor. Ayrıca ev sahibi olmak isteyenler yaşam tarzına uygun projeler arasında da seçim yapma avantajına sahip. Değişen koşullar insanların ihtiyacını da değiştiriyor. Bu değişimi İstanbul konut projeleri arasında daha çok hissedebilirsiniz.

Beyaz Yakalıların Konut ve İlçe Seçimleri Değişiyor

Yüksek eğitim seviyesi ve yüksek gelir grubuna sahip beyaz yakalıların son dönemlerde seçimleri değişiyor. Beyaz yakalılar eskiden Üsküdar, Beşiktaş ve Beykoz gibi ilçelerde İstanbul satılık daire seçeneklerini araştırmaktaydı. Şimdilerde ise daha çok Esenyurt, Maltepe Küçükçekmece gibi merkezleri değerlendiriyor. Peki, beyaz yakalılar için konut projelerinde ne gibi alternatifler bulunuyor?

Yapılan araştırmalara göre beyaz yakalılar daha çok AVM gibi mekanlarda sosyalleşmeyi tercih ediyor. Bu neden ile İstanbul inşaat projeleri arasında alışveriş merkezlerini görmek artık hiç de zor değil. Ayrıca cafe ya da restoren gibi mekanlar da yeni nesil konut projelerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Ayrıca Beyaz Yakalılar İçin Önerebileceğimiz Konut Projeleri içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Konut Projesi Seçiminde Neye Dikkat Etmeli?

Sosyal imkanlardan güvenliğe kadar pek çok detay İstanbul inşaat projeleri bakımından temel özellikler arasındadır. Çünkü günümüzde konut projelerini değerlendirmek isteyenlerin aradığı en temel özellikler arasında bu başlıklar bulunuyor. Proje bazlı ihtiyaçların yanı sıra ev sahibi olmak isteyenlerin konut bazlı beklentileri de bulunuyor.

 • Konutun dayanıklılığı ve kullanışlı bir mimariye sahip olması,
 • Ulaşım seçeneklerinin zengin olması,
 • Yüksek katlı konutlarda asansör seçeneklerinin fazla olması,
 • Günlük ihtiyaçların karşılanabileceği merkezlere yakınlık konut seçimi yapacaklar için öncelikli olmalıdır.

Evli Çiftler İçin Konut Projeleri

Evli çiftler konut projelerinde geniş mekanların yanı sıra sosyalleşebilecekleri mekanların çeşitliliğine önem veriyor. Havuz, kafe ya da bahçenin yanı sıra spor salonları, sauna gibi detaylar evli çiftlerin önceliklerini belirliyor.

Günün her saatinde çıkıp yürüyebilecekleri koşu alanları da evli çiftler için cazip alternatifleri arasında yer alıyor. Özellikle balkon olanaklarına önem veren çiftler misafir ağırlarken şık bir balkon ya da teras beklentisi içerisinde olabiliyor. Özellikle kapalı kış balkonları konut projelerinde cazibeyi bir kat daha artırıyor. Rezidanslarda dubleks daire arayanlar ise balkondan çok terası değerlendirmeyi tercih ediyor. Evli çiftler, manzarası ve balkona nazaran geniş olması nedeni ile büyük davetlerde terası değerlendirmeyi seviyor.

Ayrıca Evli Çiftler İçin Önerebileceğimiz Konut Projeleri içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Konut Tipinin Proje Seçimindeki Yeri

İhtiyaçlarına uygun İstanbul satılık daire seçeneklerini değerlendirenler proje tercihlerini konut tipini belirleyerek yapıyor. Özellikle gelir durumu yüksek ve kalabalık ailelerin tercihleri arasında çok odalı alternatifler bulunuyor. Ayrıca kendine ait havuzu ve bahçesi olan villa tipi projeler de son yıllarda sıklıkla talep görüyor. Konut tipinin daire, rezidans ya da villa olması kişilerin projeleri seçmesinde öncelikler arasında bulunuyor.

Daire seçeneklerini değerlendirenler ise daha çok oda, salon ve mutfak gibi ünitelerin kullanışlı olmasını önemsiyor. Ayrıca dairelerde balkon da İstanbul satılık ev seçeneklerini alıcılar tarafından cazip kılan kriterler arasında bulunuyor.

Yatırımcılar Açısından Konut Projeleri

Yatırımcılar İstanbul satılık ev seçeneklerini değerlendirirken konum ve büyüklük özelliklerini öncelikli tutuyor. Yatırımcılar değerini koruyan hatta değerine değer katan İstanbul daire projeleri içerisinden seçimlerini yapmaktadır. Yatırımcı bakımından konut bazı kriterleri karşılamalıdır.

 • Konutun kaç yılda kendini amorti edeceği,
 • Konutun kalitesi ve maliklere sağladığı alternatif sosyal donatılar,
 • Güvenlik özelliklerinin üst düzey tutulması,
 • Otopark gibi sıkıntılarının bulunmaması

Tüm bu detaylar gerek konut sahibi olmak isteyenler için gerekse de yatırımcı için önem taşıyor. Gelecek vaat eden İstanbul daire projeleri, yatırımcının gözünde her daim daha kıymetlidir. Proje kapsamındaki konutun tamamlanmış olması ya da henüz inşaat durumunda olması da yatırımcının fikrini şekillendirecektir.

Bekarlar ve İşe Yeni Başlayanlar İçin Zengin Seçenekler

Yatırımcılar, evliler ya da beyaz yakalılar kadar bekarlar da İstanbul satılık rezidans projelerini yakından takip ediyor. Bekarlar, genellikle daha küçük alana sahip konutları tercih ediyor. Özellikle 1+1 ya da 2+1 gibi seçeneklere sahip projeleri yakından takip ediyorlar. Pratik kullanıma sahip olması ve daha düşük bütçeler ile sahip olunabilmesi bakımından 1+1 daireler değerlidir.

1+1 daire seçenekleri tüm projeyi kapsamada da genellikle konut projeleri içerisinde yer alıyor. Özellikle 1+1, 1+2 ya da 1+3 gibi seçeneklerin bir arada bulunduğu projeler talep görüyor. Sadece bekarlar için değil öğrenciler için de dikkate almaya değer bir alternatif oluyor. Farklı bir şehirde iş veya eğitim amaçlı gelenlerin değerlendirdiği 1+1 daireler kullanışlılığı ile öne çıkıyor.

Ayrıca Bekarlar İçin Önerebileceğimiz Konut Projeleri içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Çocuklu Ailelerin Konut Projelerinden Beklentileri Nelerdir?

Konut projeleri arasından seçim yapmak isteyen herkesin kendine göre elbette ki kriterleri bulunuyor. Fakat çocuklu aileler genellikle aynı özellikler etrafında buluşabiliyor. Çünkü konut seçiminde öncelik çocukların ihtiyaçlarında oluyor.

 • Park ve bahçe alanının geniş olması,
 • Çocukların zaman geçirebilecekleri oyun alanlar,
 • Okul ya da hastane gibi merkezlere olan yakınlık ebeveynlerin konut projelerinden beklentileri arasında yer alıyor.

Ayrıca güvenlik de öncelikli konular içerisinde yer alıyor. Her aile çocuklarının daha güvenilir bir ortamda büyümesini tercih eder. Bu neden ile güvenlik zafiyeti bulunan projeler çocuklu ailelerin ilgi alanı içerisinde bulunmuyor.

Küçük çocukların bulunduğu ortamda gürültü olabileceği için ses yalıtımı da tercihleri belirliyor. Ayrıca çocukların rahatlıkla kullanabilecekleri çocuk odalarının konforu da zamanlarını kaliteli geçirmeleri açısından değerlidir.

Ayrıca Çocuklu Aileler İçin Önerebileceğimiz Konut Projeleri içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Konut Projelerinde Fiyat Seçenekleri

Son yıllarda küresel bazlı bir ekonomik daralma olması konut fiyatlarında da kırılmaya neden oldu. Bu durum konut satışlarında kısa çaplı bir durgunluğa sebep oldu. Fakat krizi fırsata çevirmek isteyenler için de mükemmel avantajlar doğdu. Özellikle yeni yükselmeye başlayan konutlar da müthiş bir rekabet söz konusudur. Rekabet konut projelerinin alıcıya sağladığı faydaların yanı sıra fiyat bazlı olarak da devam ediyor.

İstanbul’da pek çok merkezde kendini göstermeye başlayan marka bazlı projelerde her bütçeye uygun seçenekleri bulunuyor. Önemli olan proje seçimi yaparken belli başlı kriterleri belirlemenizdir. İhtiyaçların ve bütçenin belirlenmesi ile işe başlarsanız kendinize uygun fiyatlarda bir seçeneği daha kısa sürede bulabilirsiniz.

Nitelikli Bir Konut Projesinde Olması Gerekenler

Kaliteli yapı malzemelerinden ödün vermeden yapılan konut projeleri her zaman daha nitelikli seçenekler arasında yer alır. Gerek İstanbul satılık rezidans seçenekleri gerekse de villa tipi konut seçeneklerinde malzeme kalitesi öncelikli olmalıdır.

 • Sağlam bir arazi üzerine sağlam malzemeler ile inşa edilmesi,
 • Çevre, çocuklar, yaşlılar ve engelliler ile barışık bir mimariye sahip olması,
 • Ulaşım imkanlarına yakın mesafede bulunması
 • Merkezi bir lokasyona sahip olması,
 • Projenin tamamlanmasında yüksek teknolojiden yararlanılması konut projelerindeki niteliği bir adım öne çıkarıyor.

Tüm bunların yanı sıra ihtiyaçlarınız doğrultusunda projelerden aradığınızı daha özele indirgeyebilirsiniz. Sadece yabancı markaların değil yerli markaların da konut projeleri artık oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Sizlere Önerebileceğimiz Lüks İstanbul Konut Projeleri

İstanbul’da her kesimden insana hitap eden lüks konut projeleri yer alıyor. Eğer fiyat ve konumu belirlediyseniz sizin için önerebileceğimiz harika seçenekler var. İstanbul konut projeleri 2019 yılında çeşitli kampanyalara da sahip. Size önerdiğimiz projelerin isminin altındaki görsele tıklayabilir ve inceledikten sonra beğendiyseniz form doldurarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İşte sizin için önerebileceğimiz İstanbul Konut Projeleri:

Afraze Kartal

Afraze Kartal fiyatlarını Öğrenin

Seven Four Life Acıbadem

Seven Four Life Acıbadem Fiyatlarını Öğrenin

Palm Marin

Palm Marin Fiyatlarını Öğrenin

Marina 24

Marina 24 Fiyatlarını Öğrenin

Renova Evleri

Renova Evleri Fiyatlarını Öğrenin

Tuzla Vista

Tuzla Vista Fiyatlarını Öğrenin

Çukurova Balkon

Çukurova Balkon Fiyatlarını Öğrenin

Elite Concept Fikirtepe

Elite Concept Fikirtepe Fiyatlarını Öğrenin

Tuzla Ambiyans

Tuzla Ambiyans Fiyatlarını Öğrenin

Farilya Asia

Farilya Asia Fiyatlarını Öğrenin

Cebeci Residence Pendik

Cebeci Residence Pendik Fiyatlarını Öğrenin

AND Pastel

AND Pastel Fiyatlarını Öğrenin

Metrohome Suites

Metrohome Suites Fiyatlarını Öğrenin

KAYNAK: Hürriyet Emlak Projeland