Cumhurbaşkanı Erdoğan Fikirtepe’de! 3. Etap müjdesi gelebilir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fikirtepe'de 1. Etap anahtar teslim törenine katılacak, 2. Etap ve 3. Etap için de kentsel dönüşümü başlatacak. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Murat Kurum'un Fikirtepe'de olacağı saat...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fikirtepe’de Yeni Fikirtepe kentsel dönüşüm projesinde 1. Etap konutlarının teslim törenine katılacak, 2. Etap dönüşümü başlatacak. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  ÇEvre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Fikirtepe’de bulunacağı ve törenin başlama saati ile detaylar…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Yeni Fikirtepe projesinde 1. Etap konutları bugün (17 Nisan 2023, Pazartesi) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından teslim edilecek.

Yeni Fikirtepe projesinde neler var?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 2007’de kentsel dönüşüm alanı, 2013’te riskli alan ilan edilen ve binlerce ailenin çözümü için uzun süredir beklediği Fikirtepe bölgesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çalışmalara başladı.

Fikirtepe bölgesine can suyu olacak “Yeni Fikirtepe” projesi için 5 milyarlık yatırım gerçekleştiriliyor.

Bölgenin sosyo – ekonomik yapısı, gelişme eğilimleri ve potansiyeli, kişi- mekan ilişkileri göz önünde bulundurularak, şehir dokusu ile bütünlük oluşturan plan çalışması tamamlanan proje; 18 etapta, 60 bin kişiye ve 11.295 konuta can suyu olacak.

Yeni Fikirtepe’de 12 bin 59 bağımsız bölüm yer alıyor.

Yeşil alanlar, sosyal donatılar, prestij caddesi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün saat kaçta Fikirtepe’de olacak? 

tccb.gov.tr’de yer alan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 16:00’da Yeni Fikirtepe Meydanı’nda “Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap Anahtar Teslimi ile 2. ve 3. Etaplarda Kentsel Dönüşüm Başlangıç Töreni”ne katılacak.

Fikirtepe 3. Etap ne olacak? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fikirtepe 1. Etap tapu teslimiyle birlikte 2. Etap’ta kentsel dönüşümü başlatması ve 3. Etap ile ilgili önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan günlük programdaki bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan 1. Etap’ta anahtar teslimi ile 2 ve 3. Etap’ta kentsel dönüşümü başlatacak…

Üsküdar Meydanı’ndan Harem’e kadar iftar sofrası

Her yıl geleneksel olarak on binlerce İstanbulluyu ramazan sofrasında buluşturan Üsküdar Belediyesi bu yıl organizasyonu asrın felaketini yaşayan depremzedeler için düzenliyor.

Deprem sonrası Üsküdar’ın yanı sıra İstanbul’un çeşitli ilçelerine barınmak için gelen depremzede vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek iftarda bir araya gelecekler.

50 bin kişiyi geçmesi beklenen iftar sofrası Üsküdar Meydanından başlayarak Harem’e kadar uzanacak. Ramazan’ın en kutsal gecesi olan Kadir Gecesi’nde binlerce depremzede ve İstanbullu tek sofrada, aynı anda iftar yapacak. Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı eşliğinde gerçekleştirilecek iftarda zengin seçenekli bir menü sunulacak. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde gerçekleşecek büyük iftar yemeği bu akşam gerçekleşecek.

imarpanosu.com