İstanbul Finans Merkezi açılıyor! VİDEO

İstanbul Finans Merkezi bugün 14:00'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle açılıyor. Bakan Murat Kurum, bu video ile duyurdu...

İstanbul Finans Merkezi açılıyor. İstanbul Finans Merkezi bankalar etabının açılışı bugün 14:00’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılacağı törenle gerçekleştirilecek. Erdoğan ve Kurum daha sonra Fikirtepe’ye geçerek Yeni Fikirtepe 1. Etap’ın anahtarlarını teslim edecek, 2 ve 3’üncü etaplarda kentsel dönüşümü başlatacak. Bakan Kurum, bugünkü töreni bu video ile duyurdu…

İstanbul Finans Merkezi bankalar etabı bugün 14:00’de törenle açılıyor.

Türkiye Varlık Fonu sahipliğinde ve Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı koordinasyonunda tamamlanan İstanbul Finans Merkezi’nin Bankalar Etabı bugün (17 Nisan 2023, Pazartesi günü) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından saat 14.00’de törenle hizmete açılacak.

İstanbul Finans Merkezi, ülkeye çok fazla yabancı yatırımcı kazandıracak ve Türkiye’nin kalkınmasına doğrudan etki edecek. Tek seferde inşa edilmiş, dünyanın en büyük ve en gelişmiş imkânlarına sahip olan İstanbul Finans Merkezi; modern yaklaşımı, mimari tasarımları ve üst düzey donatılarıyla İstanbul ve Türkiye’nin yüz akı olacak.

Murat Kurum: “65 milyar liralık yatırım değeriyle…”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugün 14:00’deki İstanbul Finans Merkezi açılış törenini bu videolu tweet ile duyurdu. İşte Kurum, İstanbul Finans Merkezi paylaşımında, “Göz bebeğimiz İstanbul’u dünya ekonomisinin merkezi yapacak İstanbul Finans Merkezi’mizi bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile açıyoruz. 65 milyar liralık yatırım değeriyle ülkemizin ve dünyanın prestijli projelerinden biri olan İFM, İstanbul’umuzu finansta da en üst lige taşıyacak” dedi.

Ataşehir’den sonra Fikirtepe’ye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Murat Kurum Ataşehir’deki törenin ardından Fikirtepe’ye giderek Yeni Fikirtepe 1. Etap konutlarının anahtar teslim törenine katılacak. Erdoğan, Fikirtepe 2’inci etap ve 3. Etap kentsel dönüşüm projeleri için de düğmeye basacak…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fikirtepe’de! 3. Etap müjdesi gelebilir!

İftarda Üsküdar’da

Her yıl geleneksel olarak on binlerce İstanbulluyu ramazan sofrasında buluşturan Üsküdar Belediyesi bu yıl organizasyonu asrın felaketini yaşayan depremzedeler için düzenliyor.

Deprem sonrası Üsküdar’ın yanı sıra İstanbul’un çeşitli ilçelerine barınmak için gelen depremzede vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek iftarda bir araya gelecekler.

50 bin kişiyi geçmesi beklenen iftar sofrası Üsküdar Meydanından başlayarak Harem’e kadar uzanacak. Ramazan’ın en kutsal gecesi olan Kadir Gecesi’nde binlerce depremzede ve İstanbullu tek sofrada, aynı anda iftar yapacak. Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı eşliğinde gerçekleştirilecek iftarda zengin seçenekli bir menü sunulacak. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde gerçekleşecek büyük iftar yemeği bu akşam gerçekleşecek.

imarpanosu.com