Fikirtepeli’yi hatırlattık!

Yeni Fikir-Der Başkanı Engin Akgüzel'in Youtube Emre Kulcanay EK TV'deki isyanı ses getirdi. Emlak Konut'un yeni konut kampanyasında da yer alan Yeni Fikirtepe'de hak sahipleri için harekete geçildi!.. İşte yayınımızdan sonra Fikirtepeliler'e giden o mesajlar!..

Emre KULCANAY ÖZEL HABER imarpanosu.com

Yeni Fikirtepe projesi Emlak Konut GYO’nun düzenlediği son konut kampanyasında yerini aldığı halde Fikirtepeli hak sahiplerinin projedeki yeni evinin yerini bilmediğini imarpanosu.com ve Youtube Emre Kulcanay EK TV olarak gündeme getirmiştik. Yayınımızdan sonra eski adlarıyla Vartaş ve Kiptaş projeleri olan Yeni Fikirtepe projesinde hak sahibi olan Fikirtepeliler’in telefonları çaldı ve…

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm 1. Etap projesi kapsamında ihalelerin yapıldığı ve inşaatların başladığı Yeni Fikirtepe projesindeki hak sahipleri, Yeni Fikir-Der Başkanı Engin Akgüzel’in Youtube kanalımız Emre Kulcanay EK TV’de yayınlanan açıklamalarıyla hatırlandı!

Engin Akgüzel, katıldığı özel röportajda Yeni Fikirtepe hak sahiplerinin yerlerinin belli olmadığını şu cümlelerle anlatmıştı:

“Vatandaş olarak Fikirtepe’de gitsek, Emlak Konut’un satış ofisine gitsek, bir daire almak istediğimizi söylesek; emin olun 80-90 TL’den (metrekare fiyatı, 80-90 bin TL) aşağı zaten vermezler. Ama kendileri alırken rakam 50 bin TL’ye düşmüş.

Bakanlık Fikirtepe’de çalışıyor, onu çok net görüyoruz, satışlarını yapıyor. Ama bu satışlar yapılırken neye göre yapılıyor, kimin dairesi nerede, hangi blok kimin, kim hangi blokta oturacak hala daha belli değil!”

EK TV, Twitter adresinden o cümleleri şöyle paylaşmıştı… Tıklayın ve izleyin!

VE TELEFONLAR ÇALMAYA BAŞLADI!

Bundan 8 gün önce 4 Haziran 2024 Salı günü yayınlanan röportajımız ve haberimizin ardından önceki gün (11 Haziran 2024, Salı) Yeni Fikirtepe’li hak sahiplerinin telefonları çalmaya başladı!

Arayan, Kentsel Dönüşüm Başkanlığı Marmara Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü’nde görevli bir memurdu.

Türkiye’nin kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un Yeni Fikirtepe hak sahiplerinden edindiği bilgiye göre, gelen telefon aramalarında ‘projeden hak sahipliğini ispatlayan belgeler’ isteniyordu. Belgelerin bir gün içinde toplanarak ertesi gün, yani dün (12 Haziran 2024, Çarşamba) teslim edilmesinin isteyen o telefon aramaları, Fikirtepeliler’in kurduğu bir Whatsapp grubuna şöyle yansımıştı:

“Arayan numara doğru Marmara Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne ait. Fakat Whatsapp üzerinden evrak istemek Bakanlığın çalışma düzenine aykırı ayrıca böyle tespit yapıldığını ilk kez görüyoruz.

Sizleri arayan olursa resmi kanaldan talepte bulunmalarını isteyiniz.”

Yeni Fikirtepe hak sahipleri, telefon aramasıyla yapılan davetin yazılı hale gelmesini isteyince müdürlükten Fikirtepeli hak sahiplerinin e-mail adreslerine “İstanbul İli, Merdivenköy Mahallesi, Fikirtepe 1. Etap Bağımsız Bölüm Niteliği Hak.” başlıklı e-mailler düşmeye başladı. Yeni Fikirtepeliler’in imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a aktardığına göre e-mailde, ‘Hak sahipliği tespitinde mağduriyet yaşanmaması için’ projede yer alan dönüşüm öncesi bağımsız bölümün sahipliğini ispatlayan, emlak beyanı, vergi levhası, faturalar, bağımsız bölüme ait fotoğraf, işyeri açma ruhsatı ve kira kontratı gibi belgeler istendi. Belgelerin, 12 Haziran 2024 Çarşamba günü mesai saatleri içerisinde Altunizade Mah. Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No: 34 Üsküdar / İstanbul adresindeki Kentsel Dönüşüm Başkanlığı Marmara Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerektiği bildirildi.

Yeni Fikir-Der Başkanı ‘Görüşemiyoruz’ demişti…

Yeni Fikir-Der Başkanı Engin Akgüzel, Youtube Emre Kulcanay EK TV yayınında Marmara Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü yetkilileri ile görüşememe şikayetini dile getirmiş, randevu taleplerine geri dönüş sağlanmadığını belirtmişti…

İşte o yayın…

YENİ FİKİRTEPE’DE NELER OLUYOR?! VİDEO

Yeni Fikir-Der Başkanı Engin Akgüzel’in müdürlüğü harekete geçiren o açıklamalarını aşağıdaki ekrandan veya linke tıklayarak izleyebilirsiniz…

YAYINI YOUTUBE’DE İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

imarpanosu.com