Vedat Aşçı ve korumalarından Mandarin Oriental’de Kaya Sabancı’ya saldırı!

Astaş Holding'in sahibi Vedat Aşçı, korumalarıyla Mandarin Oriental Bodrum'daki konutuna dair şikayetlerini dile getiren iş insanı 72 yaşındaki Kaya Sabancı'ya saldırdı. Detaylar şöyle...

72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı, Muğla Bodrum’da ünlü Mandarin otel ve tatil sitesinin içerisindeki konutuyla ilgili husumet yaşadığı otelin sahibi Vedat Aşçı ve korumalarının saldırısına uğradı.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gölköy’de dünyaca ünlü Mandarin otel ve tatil sitesinin içinde evi bulunan 72 yaşındaki Kaya Sabancı, Mandarin otelin sahibi ünlü iş insanı Vedat Aşçı ve korumaları tarafından darbedildi.

Sözcü Gazetesi‘nden Yaşar Anter‘in haberine göre; Gölköy’de meydana gelen olayın ardından Kaya Sabancı, Bodrum’daki Amerikan Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.

Vedat Aşçı ve korumalarına suç duyurusu

Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran ve yat kaptanı Kemal Kocaoğlan, olayla ilgili hastane önünde basın mensuplarına açıklama yaptı. Açıklamaya göre, akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Kaya Sabancı’nın ‘beach club’a indiği sırada Vedat Aşçı ile karşılaştığı, daha önceden konutun eksikleri nedeniyle Vedat Aşçı ile aralarında husumet bulunan Sabancı’ya Aşçı’nın korumalarının saldırarak yumruk attığı ve kafasından darbedilen Sabancı’nın yere düştüğü, ardından ambulans çağrıldığı belirtildi.

Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran, açıklamasında 72 yaşındaki müvekkilinin hiçbir suçu olmadığını, daha önce Mandarin tatil sitesi ve otelinden aldığı konutla ilgili sorunları Vedat Aşçı’ya bildirdiğini, bu nedenle aralarında husumet olduğunu, Vedat Aşçı’nın ve korumalarının Kaya Sabancı’yı görür görmez saldırdıklarını ve konu hakkında şikayetçi olacaklarını söyledi. Ömer Reşat Kayran, Vedat Aşçı ve korumaları hakkında suç duyurusunda bulunduklarını da belirtti.

Bodrum’daki Amerikan Hastanesi’nde tedavi altında olan Kaya Sabancı’nın beyin tomografisinin çekildiği ve hastanede müşahede altında tutulacağı, bugün doktorların gerekli görmesi halinde taburcu edileceği açıklandı.

Vedat Aşçı kimdir?

1960 Samsun doğumlu olan Vedat Aşçı, 1978’de Almanya’ya eğitim için gitti.

1980 yılında Almanya’da kurduğu Ascı GmbH şirketi ile tekstil ve hazır giyim sektöründe sanayi tipi konfeksiyon makineleri pazarlamaya başlayan Aşçı, 1983 yılında Türkiye’de ASTAŞ şirketini kurarak ülkesine dönüş yaptı.

2004 yılında gayrimenkul sektörüne adım atan işadamı, Kempinski Residences Astoria ve Astoria Alışveriş Merkezi ile ilk adımlarını attı. 2008 yılında Bellevue Residences Managed by Kempinski projesini hayata geçirerek gayrimenkuldeki portföyünü genişletti.

Astaş Holding, 2010 yılında başladığı Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa Managed by Kempinski projesini 2012 Aralık ayında tamamladı.