İstanbul’da bu kadar Türk’ün ne işi var? Genç müteahhit şok etti! VİDEO

Yeni nesil müteahhitlerden Emre Maraşlı, Move'Up Talk programında çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Maraşlı, "İstanbul'da Türkler'in ne işi var? Avrupa yakasında yabancıya iş satalım" dedi. Genç müteahhit, "400 bin Dolar'a ev almak saflık" iddiasında bulundu. İşte sosyal medyayı sallayan o görüşleriyle olay çıkaracak röportaj...

Elpis Proje Pazarlama tarafından yayınlanan ve markalı konut projelerinin satış ofislerinde yatırımcı ile buluşan Move Up Dergisi’nin Youtube röportaj serisi Move’Up Talk’ta gündem yaratan açıklamalar var!.. Move Up Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Naz Kurt’un konuğu olan Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, yabancıya konut satışıyla ilgili aykırı görüşleriyle sosyal medyayı salladı. Maraşlı, “İstanbul’da Türk’ün ne işi var?!.. Biz Anadolu yakasına taşınalım, Avrupa yakasında yabancıya tatil, turizm ve iş satalım” dedi. İşte Emre Maraşlı’nın olay yaratacak o önemli açıklamaları…

“Banka kredi kampanyası olmasın, herkes İstanbul’da ev sahibi olacak diye bir şey yok!”

Move’Up Talk Youtube röportajları serisinde Naz Kurt’un sorularını cevaplayan genç müteahhit Emre Maraşlı, konut satışlarına yönelik saptamalarıyla dikkat çekti. Konut satışlarındaki durgunluğu “Bizce konut sektörü böyle olmalı” diye yorumlayan Maraşlı, “Herkesin İstanbul’da evi olacak diye bir kural yok” dedi. Banka kredisi ile konut alımının haksız zenginleşmenin önünü açtığına vurgu yapan Emre Maraşlı, “1 milyon 250 bin konut el değiştiriyor, insanlar bir sene ev alıp ertesi sene satıyor, konut böyle bir şey değil. iyi düşünürsünüz alırsınız belki evlatlarınıza kalır. İnsanlar zaten Türkiye’de işini yapmak, yatırım dışında her şeyi yapıyorlar. Herkes ev, araba, arsa tüccarı!.. Ama kimse de işine odaklanmıyor. Ev sadece yatırım olarak düşünülecek bir araç değil. İşin sonunda ev bir barınma aracı, ticarethane ise ticaret yapma yeri. Bunu o işlerin hakkını verecek şekilde yapmak gerekiyor. Bizce piyasa şu anda normal. Bir şahsın 3 evi var, banka kredisiyle 4’üncü evi alıyor. Banka kredisi yüzde 1, evin getirisi yüzde 50. Bu şekilde zengin olmuş, buna gerek yok. Banka kredileri açılmasın, işimize bakalım. Bir kişi birikimiyle ev almak istiyorsa buyursun gelsin alsın. Ama onun dışında krediyle, bankanın parasıyla, devlet tahviliyle vs. veya ucuz konut kredisiyle insanların ev sahibi olmasına ben çok sıcak bakmıyorum diye konuştu.

“İstanbul’da doğru düzgün Türk de görmememiz lazım”

Vatandaşın birikmiş parasıyla ev sahibi olması gerekliliği vurgusuna, programın yapımcı ve sunucusu Naz Kurt’tan “Kazanç birikimiyle ev sahibi olmak çok zor” cevabını alan Emre Maraşlı, o dakikadan itibaren ortalığı birbirine katan o açıklamaları yaptı. Maraşlı, herkesin ev sahibi olma gerekliliği olmadığını, İstanbul’da Türk sayısının çok olduğunu, yabancının vatandaşlık için ödediği 400 bin Dolar’ın çok olduğunu ve bu parayı vermenin ‘saflık’ olduğunu söyledi. İşte Maraşlı’nın tepki çekecek o açıklamaları:

“Olmasın, almasın, herkes İstanbul’da ev sahibi olacak diye bir şey yok. İstanbul çok pahalı bir şehir, herkes İstanbul’da oturacak diye bir şey de yok!

Benim tanıdığım bir çift var, emekli… Ne işleri var Bakırköy’de? İstanbul’un en güzel yerinde onların ne işi var? Onların artık Ayvalık’ta olması lazım!

İstanbul metropol olmalı, İstanbul’da belirli bölgelerde Türk de görmememiz lazım. Arap’ı, Hollandalı’sı, Avrupalı’sı, gelsinler ticaret yapsınlar.

Yabancının vatandaşlık için aldığı 400 bin dolar’ın 150 bin dolar’ı inşaattır, evin 250 bin dolar’ı arsa… Arsa da değil arsanın belirli bir katının kullanım hakkını satıyoruz. Bence bunu almak saflık!

İstanbul’dan 400 bin dolar’a ev alınması tamamen bizim faydamıza. Evi alacak, bir kere 125 bin doları havaya para veriyor. TC hazinesine giriyor.

İstanbul’da turistin aradığı her şey var; burada Türk’ün ne işi var? Gelin biz Anadolu yakasına taşınalım, yabancılar Avrupa yakasında iş yapsınlar.

Yabancıya satış olumsuz hiçbir etki yapmaz. 400 bin dolar getiren adamla hiçbir sorun yaşamayız, bizim problemimiz sığınmacı problemi.”

Emre Maraşlı ortalığı birbirine kattı!

Olay yaratacak açıklama Elpis Proje Youtube kanalında! Abone olun, bildirimleri açın, gayrimenkul ve konut sektörüne dair yeni olay röportajları kaçırmayın!

ÖZEL RÖPORTAJI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEMEK VE YORUM YAPMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

imarpanosu.com