artas

970x250

artas 1.alt .320x100 1 2

Maltepe İETT Blokları’nda kentsel dönüşüm başladı

Maltepe İETT Blokları'nda kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, yapım sürecinin başlama zamanını da açıkladı..

Maltepe İETT Blokları’nda kentsel dönüşüm başladı. İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, İETT Blokları yıkım sürecini anlattığı açıklamasında yapım sürecinin başlama zamanını da bildirdi.

İETT Blokları’nda kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı

İstanbul’un Maltepe İlçesi Esenkent Mahallesi’nde bulunan İETT Blokları’nda kentsel dönüşüm başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Bakanlık tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında alanın tahliye edilmesine ilişkin hak sahiplerine verilen süre 1 Aralık 2022’de tamamlandı ve ardından altyapı hizmetlerinin durdurulması için ilgili kurumlar bilgilendirildi.

İETT Blokları’nda kentsel dönüşüm yapım süreci ne zaman başlayacak?

Müdürlük açıklamasında şöyle denildi:

“Gelinen tarih itibariyle altyapı hizmetleri durdurulmuş, nüfus ve eşyadan tamamen arındırılarak yıkıma hazır hale gelen 27 adet yapı için kontrollü bir yıkım süreci başlamıştır.

Çok sayıda iş makinesi ile yürütülen yıkım çalışmalarında çevre sakinlerinin yıkım sürecinden etkilenmemesi için arazöz araçları da çalışmalara dahil edilmiş olup, çevrede güvenlik önlemleri alınarak trafik ve çevre güvenliği sağlanmıştır.

Kısa sürede tamamlanması planlanan yıkım çalışmalarını takiben yerinde dönüşüm için yapım süreci başlayacaktır.”