300x250

Milas konut fiyatları ne kadar arttı?

Milas konut fiyatları ne kadar artış gösterdi? Milas satılık konut fiyatı ne kadar arttı? Milas kiralık konut fiyatı ne kadar arttı? Milas ev kiraları ne kadar arttı? Realtyplus Franchising A.Ş Kurucu Ortağı Özhan Carda açıklıyor...

Milas konut fiyatları satış ve kiralamada ne kadar arttı? Realtyplus Franchising A.Ş Kurucu Ortağı Özhan Carda, Milas konut fiyatları değişimini açıkladı…

Milas konut fiyatları Bodrum’u takip ediyor

Realtyplus Franchising A.Ş Kurucu Ortağı Özhan Carda, Bodrum’un ardından yatırımcıların yeni gözdesinin Milas olduğunu belirterek, Milas’ta son bir yılda kira artış oranının yüzde 50, satılık konutların metrekare birim fiyatlarının ise yüzde 130 arttığını ve 2022 sonunda ortalama metrekare satış fiyatının 25 bin TL’ye kadar çıkabileceğini açıkladı.

Milas konut fiyatı ortalama…

Daha çok Bodrum, Marmaris, Fethiye ile tanınan Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Milas’ın köklü bir geçmişe uzanan pek çok yerleşim yeri bulunduğunu vurgulayan Realtyplus Franchising A.Ş Kurucu Ortağı Özhan Carda, “Milas son yıllarda alıcıların tercih ettiği bir bölge oldu. Ayrıca satılık konut fiyatlarının Bodrum’a nazaran daha ulaşılabilir olması da önemli bir tercih nedeni. Milas ilçesinde son bir yılda kira artış oranı yüzde 50 civarında gerçekleşti. Buna göre ortalama konut kira bedeli 57 TL/metrekare, aynı özelliklerdeki ortalama kira tutarı 5 bin TL olurken, satılık konutlarda ise metrekare birim fiyatları son bir yılda yüzde 130 artarak 13 bin 500 TL oldu. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 1 milyon 238 bin 640 TL olarak seyrederken, Milas’taki satılık konut fiyatlarındaki yükseliş 2023 başlarına kadar devam edecek. Bu yılsonunda da ortalama metrekare satış fiyatının 25 bin TL’ye kadar çıkabileceğini öngörüyoruz” dedi.

Bodrum Havalimanı’na yakın

Alıcıların Milas’ı tercih etmelerindeki sebeplerin başında özellikle Bodrum’a ve havalimanına yakınlığı olduğunu da sözlerine ekleyen Carda, “Özellikle Milas Akbük arasındaki sahil bölgesinde yatırım yapılabilecek oldukça çok arsa ve araziler bulunmakta. Hem Bodrum’da artan arsa maliyetleri ve hem de bu bölgelerdeki imar avantajı yatırımcıların Milas’ı tercih etmesinde büyük rol oynuyor. Ayrıca Milas sahip olduğu zeytinlikler, balık üretim alanları, kültür ve turizm potansiyeli ile önemli miktarda göç almış ve almaya da devam etmekte. Özellikle henüz imara açılmamış mevcut yerleşime uygun alanları dolayısıyla henüz kapasitesini doldurmadı. Satılık ve kiralık uygun daireler bulma konusunda bir sıkıntı yaşanmıyor” şeklinde konuştu.

Carda ayrıca, “Pandemi ile alışageldiğimiz yaşam koşullarındaki değişiklik sonucu pek çok sahil kentinde olduğu gibi Milas’ta da büyük şehirlerden uzaklaşmak isteyenlerin yerleştiğini görüyoruz. Bu yerleşimler Pandemi sonrasında ortaya çıkan hayat pahalılığı nedeniyle şimdilik kalıcı olacak gibi görünüyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da beğenebilirsin