1 Step 1
Talep Formu
Request Form
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

My Port Tiny House Yaşam Köyü satışa çıktı! İşte maliyeti!

My Port Tiny House Yaşam Köyü projesi satışa çıktı. My Port Tiny House Yaşam Köyü hakkında bilgi veren Gamze Özlü, My Port Tiny House Yaşam Köyü'nde tiny-villa yaşamının maliyetini açıkladı...

My Port Tiny House Yaşam Köyü satışa çıkarıldı. My Port Tiny House Yaşam Köyü projesini açıklayan Gamze Özlü, My Port Tiny House Yaşam Köyü tiny villa maliyetini kalem kalem anlattı… Detaylar şöyle…

YENİ NESİL VİLLA SAHİBİ OLMAK ARTIK ÇOK KOLAY!

İstanbul’da en düşük daire fiyatları 5 milyon liraya çıkmış durumda. Son dönemin popüler yatırım ve yaşam alanı olarak ön plana çıkan Tiny House’lar konut yatırımının en büyük alternatifi haline geldi. Hem yazın hem kışın oturulabiliyor olması ve en önemlisi de bir konutun 5’te 1’i fiyatına alınabiliyor olması Tiny House’un tercih edilmesinde en önemli etkenlerin başında geliyor.

Pandemi döneminde dünyada yaygınlaşmaya başlayan TinyHouse akımı popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Alternatif bir yaşam arayanların tercihi olan bu akım, Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Küçük ya da büyük, kullanışlı bir yaşam alanı yaratmasıyla avantaj sağlayan bu çevreci ve ekonomik mobil evler villa tipi yapılarak konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

Bu evlerin en büyük avantajları, ekonomik ve çevreci olmasının yanı sıra güvenli olması. Deprem açısından düşünüldüğünde de güven veriyor. Dolayısıyla deprem kuşağında yer alan bir ülkede yer almamız, küçük evlere olan ilgiyi zamanla daha çok artırmaya başladı. Tiny House evlerin büyüklükleri ise kullanıcının tercihlerine göre belirleniyor.

YÜKSEK FİYATLI DAİRELERİN YERİNE, DÜŞÜK MALİYETLE VİLLA YAPTIRABİLİRSİNİZ!

Özellikle büyük şehirlerde konut fiyatları el yakıyor. Yüksek enflasyon konut fiyatlarını da direkt olarak etkilediği için ev almak hayal oldu. Ortalama ev fiyatları 5 milyon civarı olduğu düşünüldüğünde, 400 Bin TL’den başlayıp 1 milyon ya da 1 buçuk milyona kadar lükslüğüne göre fiyatını kendinizin belirlediği bahçeli bir villa yaptırma fikri insanlara çok cazip geliyor.

Karadeniz’in eşsiz ormanları olan Bolu/Göynük’te yapılacak olan My Port Tiny House Yaşam Köyü proje sahiplerinden Gamze Özlü, 82 adet 3. etap parselin satışa sunulduğunu söyledi. 21 dönüm alana sahip olan My Port Tiny House Yaşam Köyü ayrıca 7/24 güvenlik, elektrik ve su alt yapısı, spor alanları, ateş havuzu ve çocuk oyun alanları barındırıyor. Kuzey Marmara Otobanına 230 km, Ankara-Bolu Otobanına 230 km, Abant Gölü’ne 95 km, Göynük Merkez’e 35 km, Sapanca’ya 90 km, Eskişehir’ e ise 90 km. mesafede yer alıyor.

İSTANBUL’A 2 SAAT UZAKLIKTA, DOĞANIN İÇİNDE

Karadeniz’in doğası her zaman cezbedici güzellikte olmuştur. İstanbul’dan kopmak istemeyenler ve doğayla iç içe olup kafa dilemek isteyenler için de ideal lokasyon olan Bolu/Göynük İstanbul’a 2 saatlik mesafede.

My Port Tiny House Yaşam Köyü projesi sahiplerinden Gamze Özlü, My Port Tiny House Yaşam Köyü’nde tiny-villa sahibi olmanın maliyetini şöyle açıkladı:

“Parselin satış fiyatımız 350 bin lira. Parseli aldıktan sonra biz elektrik, su, foseptik gibi bütün altyapısını yapıyoruz. Üzerine TinyHouse’unuzu bizim yönlendirdiğimiz fabrikamızdan alabiliyorsunuz ya da kendiniz de koyabiliyorsunuz. TinyHouse maliyetlerinin en uygun şu an 400 bin liradan başlayıp, 1.5 milyon liraya kadar lükslüğüne göre fiyatları değişebiliyor.

Bunların araç gibi ruhsatları var. Yani arabanızın ruhsatı gibi ruhsatınız var. E-devletimizde de görünüyor. İçinde kliması, televizyonu, buzdolabı, çamaşır makinesi, bir ev gibi yaz kışta isterseniz yaşayabiliyorsunuz. Bunun en önemli avantajı da bahçeniz var. Yani bir villa konseptinde yaşıyorsunuz ama toplamda harcadığınız para ortalama 1 milyon TL gibi oluyor”.

TİNY HOUSE’LAR İÇİN EMSAL KARAR

Tiny House’ların yapı vasıflarının olmaması, tekerlekli olması sebebiyle Karayolları Trafik Yönetmeliğine bağlı ruhsatlı araçlar olması, Tiny House’ların hukuki statüsünün tamamen yasal mevzuata uygun olduğunu ortaya koyan emsal bir karar mevcut olduğunu söyleyen Gamze Özlü, ‘Tiny House’ların yere sabit yapı olmadıkları, yapı kullanım evraklarına ihtiyacı olmadığı tam aksine araç statüsünde olduklarını’ sözlerine ekledi.

1 Step 1
Talep Formu Request Form
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right