300x250

Tanju Özcan Arapça seslendi!

Tanju Özcan Arapça seslendiği mesajını Bolu'daki açıkhava reklam panolarına astırdı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Arapça ilanında şunları söyledi...

Tanju Özcan Arapça seslendiği ilanında geçici sığınmacılara söylediği sözlerle gündeme geldi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Arapça ilanını, Bolu’nun merkezi noktalarında açık hava ilan panolarına astırdı ve fotoğrafını paylaştı. İşte Tanju Özcan’ın Arapça ilanı ve tartışılan o sözleri…

“Misafirlik fazla uzadı”

Tanju Özcan Arapça mesajına, “Geçici sığınmacılara sesleniyorum” diyerek başladı. Sığınmacıların, 11 yıl önce Türkiye’ye misafir olarak geldiklerini hatırlatan Bolu Belediye Başkanı Özcan, Arapça ve Türkçe mesajında Türkiye’deki ekonomik sıkıntılara da vurgu yaparak, “Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı” dedi.

Tanju Özcan Arapça ve Türkçe mesajında “Artık bu misafirlik fazla uzadı” dediği sığınmacılara, “Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize!” diye seslendi.

Tanju Özcan Arapça söyledi: “Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize!”

İşte Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın o ilanı…

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Arapça-Türkçe ilanı panolara böyle asıldı…

Tanju Özcan ne dedi?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Arapça ve Türkçe mesajı şöyle:

“Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk Milleti de kıt kaynakları ile size yıllardır sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize!”

Tanju Özcan
T.C. Bolu Belediye Başkanı

Tanju Özcan’ın ilanındaki cümleler böyle…

Tanju Özcan kimdir? 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 1973 yılında Bolu’da dünyaya geldi. Tanju Özcan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak serbest avukat olarak çalıştı.

Belediye Meclis Üyeliği, Boluspor Yöneticiliği, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Merkez İlçe ve CHP Bolu İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Tanju Özcan, 24, 25, 26 ve 27. Dönemde Bolu Milletvekili seçildi.

Özcan, 24. Dönemde TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği, İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 26. Dönemde de İçişleri Komisyonu Üyeliği yaptı.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen Özcan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Tanju Özcan iletişim

e-mail: tanju.ozcan@bolu.bel.tr

Web: www.bolu.bel.tr

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin