TOKİ kaç konut sattı?

2017'de TOKİ kaç konut sattı? TOKİ 2018 yılının ilk on ayında kaç konut satışı gerçekleştirdi? TOKİ kaç konut teslim etti? TOKİ kaç konut satacak? Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'nin 2017 ve 2018'in ilk 10 ayı itibariyle konut satış rakamlarını açıkladı...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ tarafından satışa sunulan konutlara yoğun talep geldiğinin altını çizdi.

Bakan Kurum, “2017 yılında yaklaşık 50 bin konutun, bu yılın (2018) ilk 10 ayında ise toplam 42 bin konutun satışı gerçekleştirilmiş, 35 bin konutun da vatandaşlarımıza teslimi yapılmıştır. TOKİ‘nin halen satışı devam eden ve satışa çıkaracağı konut sayısı 35 bin 243 adettir” dedi.

TOKİ’den faizsiz konut kredisi

TOKİ tarafından 2017 yılında 2 bin 92 Şehit ve Vazife Malulü ailesine ve 2018 yılında da bugüne kadar bin 364 aileye faizsiz konut kredisi verildiğini aktaran Kurum, “Toplamda, 22 bin 813 aileye yaklaşık bir milyar lira faizsiz konut kredisi kullandırılmıştır.” diye konuştu.

Kentsel dönüşümde son durum ne? Son rakamlar!

Tasfiye sürecinden çıkarılma kararı alınan Emlak Bankasının son durumuna ilişkin de bilgi veren Kurum, “2019 yılında BDDK’dan faaliyet izninin alınması ve merkez şube açılışının yapılması ile birlikte, bankamız kendisinden beklenen projeleri hızla hayata geçirmeye başlayacaktır.” dedi.

Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar ödendi?

Kurum, önümüzdeki dönemde de çevreyi korurken yatırım ortamının iyileştirilmesi ile sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla, yatay mimarinin esas alındığı, yaşanabilir sağlıklı ve güvenli şehirlerin oluşturulması için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, 2019 bütçesinin hayırlı olmasını diledi.